100e voorstelling Krimp‏

vr. 13 december · 16:092013 · 16:09 · Bauke

Vrijdag 20 december a.s. is het de 100e voorstelling van de Friestalige kroegtheaterproductie ‘Krimp’ van teaterstifting Achmea Culpa. Dit jubileum zal gespeeld en gevierd worden in een uitverkocht Paradiso in Kollum.

Jan Benlisman

Vrijdag 20 december a.s. is het de 100e voorstelling van de Friestalige kroegtheaterproductie ‘Krimp’ van teaterstifting Achmea Culpa. Dit jubileum zal gespeeld en gevierd worden in een uitverkocht Paradiso in Kollum. Het door Gerrit Breteler geschreven stuk, geheel op rijm, wordt gespeeld door Anke Bijlsma en Gerrit Haaksma. De regie is in handen van de cabaretier Jan Jaap v.d. Wal, die hiermee zijn regiedebuut maakte.

Binnen een jaar is het weer gelukt.  De voorgaande producties ‘Katarsis’ en ‘Kredo’ waren een even groot succes. Ondanks de crisis en de krimp kan deze huidige productie in de unieke rij aansluiten. ‘Krimp’ wordt gedragen door de ‘de mienskip’. Zelfs zo dat in Ternaard de ondernemers slagerij Smit,  de Spar en dorpshuis Tunawerth de productie samen hebben ingekocht. Er kunnen stempels bij de boodschappen worden verdiend waarmee flinke korting op de toegangskaart verkregen wordt!

In café ‘s, dorpshuizen, kerken en MFC ’s wordt zo’n 3 maal per week opgetreden voor bijna altijd uitverkochte zalen. Opvallend is dat ook de jeugd dit theatergezelschap weet te vinden. De actuele onderwerpen worden met veel humor gebracht. Voor de goede verstaander zitten de diepere lagen hieronder verborgen. De verwachting is dat de 200 voorstellingen gehaald zullen worden. Het seizoen 2014-2015 wordt momenteel ingeboekt. Net als zijn voorgangers zal  ‘Krimp’ dan zo’n 20.000 man publiek hebben getrokken.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.