25 Achtkarspelers verdiepen zich in gemeentepolitiek tijdens cursus ‘Politiek Actief’

vr. 13 juni · 14:012025 · 14:01 · Esther Bethlehem

ACHTKARSPELEN – Afgelopen weken hebben 25 deelnemers de cursus ‘Politiek Actief’ in de gemeente Achtkarspelen gevolgd. Deze cursus laat inwoners op een laagdrempelige kennismaken met de lokale politiek. Wat is een gemeenteraad en wat doet de raad precies?

Gemeente Achtkarspelen

Verspreid over vijf avonden leerden de deelnemers hoe de Nederlandse democratie in elkaar steekt, met speciale aandacht voor de gemeentelijke politiek. De cursus werd op 15 april afgetrapt door burgemeester Jouke Douwe de Vries en is donderdagavond 12 juni afgerond met een bezoek aan een raadsvergadering en het uitreiken van een certificaat aan alle deelnemers.

De deelnemers zelf kijken terug op een leerzame cursus en zijn stuk voor stuk enthousiast geworden over de gemeentelijke politiek. Eén van de cursisten is zelfs meteen politiek actief geworden: Anne van der Wal is donderdagavond beëdigd als steunfractielid voor Gemeentebelangen Achtkarspelen. De cursus zit er nu op, maar wees niet getreurd: volgend jaar biedt Achtkarspelen de cursus opnieuw aan en ontvangt het graag een nieuwe groep enthousiaste inwoners.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Gemeente Achtkarspelen