34e brandweerrally zeer geslaagd

zo. 19 juni · 00:002011 · 00:00 · Bauke

Afgelopen zaterdag heeft de jaarlijkse brandweerrally van brandweer Dokkum weer plaatsgevonden. Dit jaar waren er 6 proeven uitgezet en bonusopdrachten waar…

Afgelopen zaterdag heeft de jaarlijkse brandweerrally van brandweer Dokkum weer plaatsgevonden. Dit jaar waren er 6 proeven uitgezet en bonusopdrachten waar tijdwinst mee kon worden gehaald.

De 6 proeven bestonden uit:

– Voorstreek, met een vlot naar de overkant gaan en weer terug met een bank en andere middelen.

– Hoedemakersweg, bij de Groen van Prinstererschool moest men eerst de watertoevoer aansluiten en daarmee waterballonnen vullen om vervolgens in een kruiwagen naar een katapult toe te rijden en vanuit die katapult waterballonnen én komkommers te schieten.

– Pier Prinslaan, hier stond de hoogwerker opgesteld en daarheen waren 2 touwen gespannen, per korps twee leden die aan het touw naar de hoogwerker moesten klimmen om daar de bel te luiden.

– Kazerne Dokkum, hier stond een bak vol met schuim. Er moest uit het schuim slangen worden gezocht om watertoevoer aan de sluiten en dan kleine brandjes te blussen.

– Parksterbolwerk, hier moest men met touw een bootje van de ene overkant na de andere overkant brengen.

– Adfunture park aan de Hogedijken in Dokkum moest men een klimparcours afleggen.

De brandweer van Dokkum heeft weer goed z’n best gedaan om zo verschillend mogelijke proeven op te stellen.

De prijsuitreiking vond onder het eten plaats in de kazerne. Burgemeester Marga Waanders heeft aan nummer 19 t/m 4 een beeldje gegeven als herinnering aan de 34e brandweerrally. De nummer 3, 2 en 1 kregen een herinnering en een beker. Daarbij kwam nog dat de nummer 1 de wisselstaf in ontvangst mocht nemen.

De uitslag: 19. Drachten 18. Zuidlaren 17. Appelscha 16. Gorredijk 15. Grootegast 14. Oldeberkoop 13. Roden 12. Sint Anna-Parochie 11. Ameland 10. Workum 9. Franeker 8. Marssum 7. Ferwert 6. Buitenpost 5. Menaldum 4. Kollum 3. Anjum 2. Vlieland 1. Damwâld. Na het Chinese eten werd het jaarlijkse defilé gehouden. Dit verliep zeer gezellig en er is genoeg water langs de route gevoeld en gezien!

© Foto’s: Ben de Jager

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.