Achtkarspelen teleurgesteld over afwijzing buslijn Kollum-Drachten

di. 6 januari · 19:05 · RTV NOF

BUITENPOST – De gemeente Achtkarspelen is teleurgesteld dat de gewenste busverbinding tussen Kollum en Drachten voorlopig niet van de grond komt. De provincie en vervoerder Qbuzz zien onvoldoende kansen voor het plan. De FNP-fractie stelde hierover schriftelijke vragen aan het college.

Lennard Jan Geerts

Gemeente pleit voor pilot

Ondanks het negatieve oordeel blijft de gemeente pleiten voor een pilot om de behoefte in de regio in kaart te brengen. Achtkarspelen wijst op de brede steun voor het initiatief en benadrukt het belang van goed openbaar vervoer voor scholieren, forenzen en ziekenhuisbezoekers. De gemeente werkt samen met de ANNO-gemeenten, Westerkwartier en Smallingerland om de bereikbaarheid van de regio te verbeteren. Eerder was er ook al een burgerinitiatief wat riep om deze verbinding.

Eerder is gezamenlijk een zienswijze ingediend op de conceptconcessie openbaar vervoer in Fryslân (2024–2034), waarin de nieuwe buslijn werd voorgesteld. Hoewel het voorstel voorlopig is afgewezen, blijft de gemeente het onderwerp onder de aandacht brengen bij de provincie en Qbuzz. Ook zal de buslijn op de agenda blijven van het overleg binnen ANNO Mobiliteit. Achtkarspelen is van mening dat goed openbaar vervoer essentieel is voor de leefbaarheid in de regio.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.