Afspraak maken via internet met de specialist van De Sionsberg
Ziekenhuis De Sionsberg in Dokkum heeft er binnenkort een nieuwe service bij. Vanaf de loop van dit najaar kunnen patiënten een afspraak maken via het internet.
Ziekenhuis De Sionsberg in Dokkum heeft er binnenkort een nieuwe service bij. Vanaf de loop van dit najaar kunnen patiënten de afspraak voor het spreekuur met een specialist maken via het internet. Op de nieuwe website, die in de herfst gelanceerd zal worden, wordt plaats ingeruimd voor @fspraak, zoals het systeem genoemd wordt. In eerste instantie zullen afspraken voor oogheelkunde en kindergeneeskunde digitaal gemaakt kunnen worden, in een later stadium zullen voor alle poliklinieken afspraken gemaakt kunnen worden via het internet.
Op dit moment gaat het maken van een afspraak met een specialist nog telefonisch of direct bij de balie. Het afsprakenbureau doet een voorstel en de patiënt kijkt of het kan. Het nieuwe systeem zorgt er voor dat de patiënt zelf een datum en tijd kan kiezen waarop dit de patiënt het beste uitkomt, ook kan deze afspraak later eenvoudig afgezegd of verplaatst worden. Op deze manier hoopt de Sionsberg een betere bezetting van de spreekuren te krijgen en te voorkomen dat de patiënten niet op komen dagen voor een afspraak.
Naast het maken van afspraken zal de patiënt ook gevraagd worden een vragenformulier in te vullen. Omdat dit thuis rustig gedaan kan worden vergeet de patiënt niet snel iets. Bovendien kunnen de gebruikte medicijnen nauwkeurig bijgeschreven worden op het formulier. Door een betere voorbereiding op het bezoek verloopt het spreekuur beter en efficiënter. Dit draagt weer bij aan het streven van De Sionsberg om mensen met een afspraak zo weinig mogelijk te laten wachten, want patiënttevredenheid heeft het Dokkumer ziekenhuis hoog in het vaandel.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.