Aftrap weidevogelproject basisonderwijs in Dokkum

vr. 27 juni · 14:49 · Esther Bethlehem

DOKKUM – Woensdag is een nieuw provinciaal educatieproject over weidevogels van start gegaan. Het project met de naam ‘Weidevogel-van- de-Week’ is afgetrapt op twee basisscholen in Dokkum.

Ingezonden

Leerlingen van groep 7/8 van CBS De Hoeksteen en van groep 5 t/m 8 van basisschool De Schakel, School met de Bijbel hadden de eer om als eersten met het project aan de slag te gaan.

De focus van het weidevogelproject ligt op de vier karakteristieke Nederlandse weidevogels: de kievit, grutto, scholekster en tureluur. De aanleiding van het educatieproject is de alarmerende daling van de weidevogelstand in Nederland. Met dit project wil initiatiefnemer natuur- en milieueducatie Centrum De Klyster, samen met partners provincie Fryslân, IVN en DikGroen, kinderen op een speelse en leerzame manier betrekken bij de bescherming van onze natuur. “Als je natuur wilt beschermen, moet je er eerst een band mee opbouwen,” aldus de initiatiefnemers.

Elke week staat één weidevogel centraal. Deze wordt op ludieke wijze geïntroduceerd via een filmpje. De kinderen verzamelen stickers van de weidevogels in hun eigen vogelalbum en voeren een praktische opdracht uit. Woensdag stond de kievit centraal en daarbij hoorde een bijzondere buitenles over… wormen! “Wormen vormen het hoofdvoedsel van veel weidevogels”, legt Pyke Kroes van IVN-natuureducatie uit. De leerlingen observeren, meten en onderzoeken de wormen met loepjes – en geven de worm na afloop zelfs een naam voordat ze weer vrijgelaten worden. Juf Klaske Komrij van de Hoeksteen en juf Ellianne Theodorie van De Schakel genieten zichtbaar van het enthousiasme en de concentratie waarmee hun leerlingen met de wormen aan de slag gaan. “Dit ferjitte de bern nea wer”, zegt juf Klaske enthousiast.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Ingezonden