Ingezonden
donderdag
26
juni

AI HUB NOF organiseert gratis AI-kennisevent in Dokkum: ‘Voor iedereen die écht aan de slag wil met AI’

ma. 26 mei · 16:51
Locatie: Dokkum
Begin datum: donderdag 26 juni 2025 13:30

DOKKUM – Op donderdag 26 juni organiseert AI HUB NOF een AI-kennisevent in Dokkum. Een laagdrempelig en vooral praktisch evenement voor iedereen die wil ontdekken wat kunstmatige intelligentie (AI) voor hun werk of organisatie kan betekenen. Van ondernemers tot medewerkers in het onderwijs, de zorg of overheid: wie nu niet instapt, mist de trein. Deelname is gratis.

Geen theorie, maar praktijk

AI HUB NOF is een regionaal kennisplatform dat organisaties helpt om AI te begrijpen en toe te passen. “We zien dat veel mensen nieuwsgierig zijn naar AI, maar door de overvloed aan mogelijkheden niet goed weten waar te beginnen,” vertelt initiatiefnemer Hendrik Jan Hofstede van online agency Sterc, een van de initiatiefnemers van AI HUB NOF. “Met dit event willen we organisaties inspireren om hun eerste stappen te zetten en te ontdekken waar AI hen kan versterken.”

Tijdens het event krijgen bezoekers een inkijkje in hoe je als organisatie in Noordoost-Friesland vandaag al kunt beginnen met AI. Denk aan praktische toepassingen op het gebied van marketing, productie, onderwijs en HR.

Voor iedereen die AI wil ontdekken

Volgens Annieck Wiersema, die regelmatig AI-workshops verzorgt vanuit AI HUB NOF, heeft AI voor vrijwel iedereen meerwaarde, ongeacht de sector waarin je werkt. “Het is geen zware theorie of ingewikkelde techpraat,” zegt ze. “We laten gewoon zien wat AI voor je werk kan doen, of je nu op kantoor zit, voor de klas staat of een eigen zaak hebt.”

Het evenement vindt plaats op donderdag 26 juni in Sense Dokkum en duurt van 13.30 tot 17.30 uur. Aanmelden is verplicht en kan via deze link. Er is een beperkt aantal plekken beschikbaar, dus vol = vol.