Brandweer Zwaagwesteinde
zaterdag
05
september

Grote 112-dag met veel spektakel

ma. 24 augustus · 14:082015 · 14:08
Locatie: De Westereen
Begin datum: zaterdag 05 september 2015 00:00

De brandweer van De Westereen houdt zaterdag 5 september een grote 112 dag. Van 10.00 tot 17.00 uur geeft de brandweer in de nieuwe Brandweerkazerne aan de Roazeloane 70 een kijkje in de keuken. Ook andere hulpverleningsdiensten zoals politie, ambulancezorg en defensie zijn aanwezig.

Demo’s beleven, voertuigen bekijken
Tijdens de open dag is er een gevarieerd programma voor jong en oud waarbij verschillende onderdelen van het werkveld aan bod komen. Zo is er bijvoorbeeld een demonstratie met een Crashtender van de Luchtmacht, is er een pantservoertuig en schietcontainer van de Koninklijke Landmacht. Met een kantelsimulator ervaart u wat er gebeurt tijdens een auto-ongeluk. Ook laten we zien hoe de brandweer te werk gaat bij de bevrijding van slachtoffers van een ongeval en krijgt het publiek tips over hoe te handelen bij brand. Natuurlijk hoort een kijkje nemen in een brandweerauto, legervoertuig of plaatsnemen in de nieuwste arrestantenwagen, hier ook bij.

Partners bij hulpverlening
Ook partners in de hulpverlening zijn aanwezig tijdens de open dag. Denk hierbij bijvoorbeeld aan politie en ambulance en snel inzetbare medische teams. Incidenten en calamiteiten worden professioneel en indien nodig, multidisciplinair bestreden. Dat is ook wat u deze dag live kunt ervaren.

Tips voor brandveilig leven
Op 5 september geven we ook informatie over brandveilig leven. We vertellen bijvoorbeeld over het belang van een rookmelder en hoe je moet vluchten door rook. Wilt u met de brandweer praten over uw brandveiligheid thuis en in uw omgeving? Kom langs en zij gaan graag met u in gesprek.

Het wordt zowel een informatieve dag, maar ook een dag waarop veel te doen en te zien is. We laten zien op welke manier we een brand blussen, hoe de duikers te werk gaan, en kinderen mogen zelf een brandend pand gaan blussen. We de jeugd laten zien wat hulpverlening op verschillenden gebieden inhoudt. Denk daarbij ook aan specialistische technische hulpverlening. Zo hopen we ook hen te kunnen enthousiasmeren en motiveren voor een taak in de hulpverlening.

Aanleiding van de 112-dag
Sinds 1 januari 2014 staat er een gloednieuwe kazerne aan de Rondweg van De Westereen. De nieuwbouw en de aanschaf van de nieuwe tankspuitauto in 2014 zijn de aanleiding geweest van onze vrijwilligers voor het organiseren van de 112 dag. Daarbij komt dat Brandweer van de gemeente naar Veiligheidsregio Fryslân (VRF) is gegaan.

Binnen Veiligheidsregio Fryslân werken de Friese gemeenten, Brandweer Fryslân, GGD Fryslân en andere veiligheidspartners samen aan publieke gezondheidszorg, rampenbestrijding en crisisbeheersing. De disciplines werken samen alert en slagvaardig aan de veiligheid en gezondheid van alle inwoners van Fryslân.

Samenwerken met andere disciplines
Arend Bekkema, ploegleider bij Brandweer De Westereen: “Naast de multidisciplinaire samenwerking, willen we laten zien wat voor enthousiast brandweerkorps we in De Westereen hebben. Ook willen we laten zien wat Veiligheidsregio Fryslân voor het dorp De Westereen en omgeving kan doen. Het is een 112 dag waarbij we de samenwerking laten zien van meerdere disciplines.” Niet alleen de Brandweer, maar ook de Landmacht, Luchtmacht, Marechaussee, Ambulance, Politie zijn aanwezig. Net als o.a het Rode Kruis en Veilig Verkeer Nederland. We hopen dat het een heel geslaagde dag wordt.”