Jannes Boonstra, Survento Entertainment Festival
zaterdag
14
november

Survento brengt 400 muzikanten samen op 14 november

do. 29 oktober · 17:51
Locatie: Surhuisterveen
Begin datum: zaterdag 14 november 2026 14:00

SURHUISTERVEEN – Zo’n 400 muzikanten komen op zaterdag 14 november samen in De Flambou in Surhuisterveen voor het Survento Entertainment Festival. Tijdens dit bijzondere muziekevenement laten fanfares, brassbands en harmonieorkesten zien hoe muzikaliteit en entertainment elkaar kunnen versterken.

Wat begon als een festival voor uitsluitend fanfareorkesten, is sinds vorig jaar opengesteld voor alle hafabra-orkesten. Daarmee biedt Survento een podium aan fanfares, brassbands én harmonieorkesten.

Voorzitter Hans Postma is blij met de belangstelling voor het festival. “De beslissing om ook andere orkestvormen dan fanfare toe te laten, was een logische stap. De belangstelling was overweldigend en we hebben weer een prachtig aantal deelnemers. Dat zegt veel over de behoefte aan dit soort festivals. Samen met onze sponsoren en vrijwilligers gaan we er opnieuw een prachtige dag van maken.”

Entertainment boven alles

Bij Survento draait het om meer dan alleen muziek. De deelnemende orkesten verzorgen ieder een programma van een half uur, waarin muzikale kwaliteit, presentatie en entertainment samenkomen. Het publiek kan rekenen op verrassende programma’s waarin de orkesten hun eigen karakter en creativiteit laten zien.

De optredens worden beoordeeld door een professionele jury, bestaande uit Brecht Wassenaar, Romke Gabe Draaijer, Jan de Haan en Siemen Hoekstra.

De jury beoordeelt de orkesten op verschillende onderdelen. In zowel de C- als de B-groep wordt een winnaar aangewezen. Daarnaast zijn er prijzen voor de beste solist per groep. Het orkest dat het hoogst scoort op entertainment wint de felbegeerde Survento Entertainment Wisselbokaal.

Bekroond en vernieuwend

Survento heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een herkenbaar evenement binnen de hafabra-wereld. De eerste editie vond plaats in 2018. In 2019 werd het festival uitgeroepen tot beste fanfare-evenement van de Benelux.

Ook vorig jaar was er reden voor trots: de organiserende stichting heeft de Cultuurprijs van de gemeente Achtkarspelen gewonnen. De organisatie blijft bovendien vernieuwen. Ook dit jaar verzorgt zij zelf de livestream van het festival, zodat muziekliefhebbers de optredens ook op afstand kunnen volgen.

Daarnaast is er een eigen Survento-app ontwikkeld. Deze fungeert als digitaal programmaboek en bevat informatie over het programma, de juryleden en de sponsoren. De app wordt inmiddels ook gebruikt bij andere hafabra-festivals en concoursen.

Programma zaterdag 14 november

Het festival bestaat uit twee wedstrijdgroepen. De C-groep treedt in de middag op. Na de pauze is het de beurt aan de orkesten in de B-groep.

C-groep – middagprogramma
14.10 uur – C-orkest Vroomshoop

14.40 uur – Uit Vriendschap Opende

15.20 uur – Joost Wiersma B Jistrum

16.00 uur – Nieuw Leven Winschoten

16.40 uur – CMV Crescendo Hijum-Finkum

B-groep – avondprogramma
19.00 uur – Fanfare Us Ideael-Nieuw Leven Echtenerbrug

19.30 uur – MV Wieringerwaard

20.10 uur – Christelijke Brassband Hosannah Leeuwarden

20.50 uur – Brassband Immanuël Uithuizermeeden

21.30 uur – Streekharmonie Concordia Balk

De deuren openen om 14.00 uur. De prijsuitreiking wordt rond 22.00 uur verwacht.

Praktische informatie

Evenement: Survento Entertainment Festival 2026
Datum: zaterdag 14 november 2026
Locatie: De Flambou, Surhuisterveen
Opening: 14.00 uur
Prijsuitreiking: circa 22.00 uur