Ingezonden
zondag
13
juli

Werken van Jelle Schotanus vanaf 13 juli te zien zijn in de Nieuwe Smederij

ma. 30 juni · 10:44
Locatie: Ferwert
Begin datum: zondag 13 juli 2025 13:00

FERWERT – Na een druk bezocht ‘open huis’ te Beetsterzwaag is de tijd gekomen dat de plek van kunstenaar Jelle Schotanus plaats maakt voor een nieuwe toekomst. De werken van Jelle en zijn verzameling zullen naar Ferwert verhuizen waar het werk zal worden gedocumenteerd. De werken zullen vanaf 13 juli te zien zijn in de Nieuwe Smederij in een overzichtstentoonstelling.

Op zondag 13 juli wordt deze bijzondere expositie “Jelle’s Wrâld” geopend. De expositie toont een indrukwekkende verzameling van eigen werken van de Kunstenaar Jelle Schotanus (1956-2025) en verzameld werk van bevriende kunstenaars. Jelle overleed 8 april jongstleden, een bijzondere kunstcollectie achterlatend. Jelle woonde en werkte een groot deel van zijn leven in De Veenhoop. De veenlandschappen zijn een grote inspiratie geweest in zijn oeuvre. Later verhuisde Jelle naar Beetsterzwaag, waar hij zich meer en meer op het schilderen richtte.

Zijn schilderijen tonen onder meer het Friese landschap in zijn ruigste, meest oorspronkelijke vorm. Op het doek bracht Jelle zijn liefde voor de natuur samen met zijn persoonlijke beleving: veenzwart, vaalgrijs, riet gebogen onder de wind. Zijn schilderijen zijn geen letterlijke weergaven, maar eerder ervaringen – intuïtief opgezet, intens doorleefd. De kracht zit in de ogenschijnlijke eenvoud, de trefzekere kleurkeuze en de krachtige vlakverdeling.

De expositie zal geopend worden door Erik de Boer uit Drachten. Beeldend kunstenaar, dichter, performer en vriend van Jelle. De muzikale omlijsting zal verzorgd worden door Jetro Kroes. Dat het werk binnenkort in Ferwert te zien is, is geen toeval. Klaas Schotanus die met zijn partner Julia Scholten samen eigenaar is van ‘De Nieuwe Smederij’, is de zoon van Jelle. De expositie “Jelle’s Wrâld” is een eerbetoon aan de kunstenaar Jelle maar ook aan een bijzondere heit en pake.

Naast de werken van Jelle zullen onder andere diverse werken te zien zijn van kunstenaars Evert de Graaf †, Jan Nauta, Jan van der Meulen, Miriam Engelberts en anderen.

Zondag 13 Juli
Locatie: Gasthuisstraat 3 te Ferwert.
Inloop: 13:00, opening: 13:15