Alle begin is moeilijk, ook voor Broekster Boys
Afgelopen vrijdagavond was er de eerste oefenwedstrijd voor Broekster Boys. Zondag derde-klasser GAVC uit Grouw kwam in Damwoude op bezoek. De vaste supporters van Broekster Boys waren ook van de partij. Supporters zijn ook belangrijk voor een club en hebben vaak een duidelijke mening. Enkele supporters hadden moeite met het afscheid nemen van Martin Jan Ernst, Jelmer Visser, Sije van der Meulen en Wytze Terpstra. De selectie is nu minder breed, aldus deze supporters.
Afgelopen vrijdagavond was er de eerste oefenwedstrijd voor Broekster Boys. Zondag derde-klasser GAVC uit Grouw kwam in Damwoude op bezoek. De vaste supporters van Broekster Boys waren ook van de partij. Supporters zijn ook belangrijk voor een club en hebben vaak een duidelijke mening. Enkele supporters hadden moeite met het afscheid nemen van Martin Jan Ernst, Jelmer Visser, Sije van der Meulen en Wytze Terpstra. De selectie is nu minder breed, aldus deze supporters.
Toch zijn er ook positieve ontwikkelingen. Gerrit van der Kooi kwam terug van Trijnwaldster Boys en Remco Kooistra kwam over van Burdaard. Afgelopen vrijdagavond speelde Kooistra onder rugnummer 14 net als voor heen zijn vader Riemer Kooistra. Het tweede elftal beleefde vorig jaar een moeizaam seizoen. Het komende seizoen zal het tweede elftal onder leiding van Siebe Fennema fungeren. Fennema is een trainer, die niet alleen naar de voetbalkwaliteiten ziet, maar het ook belangrijk vind hoe een speler in zijn vel zit. Zo’n eerste wedstrijd is napraten en voor uit zien.
Broekster Boys tegen GAVC
Twee teams, die elkaar in de competitie nooit tegenkomen. GAVC is fysiek sterk en dat was ook duidelijk te aanschouwen. Broekster Boys leek wel een Olympisch elftal. Voor de rust was slechts één oudere speler in het team. Dat was aanvoerder Bennie Reitsma en Reitsma speelde een uitstekende eerste helft. Het inzien en de bal onderscheppen bij gevaarlijke situaties was weer sterk bij Bennie Reitsma. Achterin stond Hedman Vellenga als jongste speler van de laatste vier. Op het middenveld was de 17 jarige Remco Kooistra geplaatst. Voorin mocht Djev Mesic goaltjes maken. Na een zevental minuten kwam diezelfde Mesic alleen voor keeper Darband Adjer van GAVC. Djev Mesic had de bal zijwaarts kunnen schuiven naar de meegekomen Stephan Overkempe, maar ging voor eigen eer. Keeper Adjer wist de bal van de schoen te plukken en zo bleef het 0-0. De drie genoemde jonge onervaren spelers kenden dan ook een onzekere start. Toch liet Remco Kooistra een uitstekende indruk achter. Ook bij de supporters. Bij Broekster Boys was nog niet aanwezig keeper Karim Oortgijsen en Oortgijsen is weer blessurevrij. Zijn vervanger was de jonge keeper Jan Durk Couperus. In het eerste kwartier moest hij twee keer handelend optreden. Een kopbal van Tom van der Meer van GAVC werd uitstekend gestopt door Couperus. Acties, die in die eerste helft ook opvielen waren het bemachtigen van de bal. Dat gold voor Geert Lammert Wijnsma, maar ook voor Durk Pieter Boersma. De vervolgacties waren dan vaak desastreus. De wedstrijd kabbelde sportief naar het rustsignaal
De wedstrijd kende toch nog een doelpunt
De wedstrijd stond onder uitstekende leiding van R. Hansen uit Ternaard. Moeilijkheden kende de wedstrijd absoluut niet. De 1-0 kwam na een tiental minuten. Een mislukt schot van Geert Lammert Wijnsma kwam voor de voeten van Sjoerd Westra, die van dichtbij niet kon missen. Het was ook zondermeer een verdiende voorsprong. In die tweede helft waren in het veld gekomen Hendrik Atze Storm en Oane Kooistra. De acties van de opkomende Kooistra leverden gevaar op evenals de acties van Tjalling van der Meulen, die ook in de tweede helft in het veld was gekomen. In de slotfase was er ook nog een gevaarlijke actie van Johan de Wit van GAVC, maar de kopbal verdween over het doel. De gevaarlijkste actie kwam nog van Broekster Boys. Tjalling van der Meulen slalomde handig voorbij enkele spelers van GAVC. Zijn voorzet kwam bij Stehan Overkempe, die op de lat mikte. Zo bleef het dus 1-0 en had Broekster Boys de eerste wedstrijd gewonnen. Alle begin is moeilijk. Dat gold vrijdagavond zeker voor Broekster Boys, die nog wel in te halen heeft.
Komende dinsdagavond wacht de oefenwedstrijd in Damwoude tegen vijfdeklasser Ropta Boys uit Oosternijkerk, dat onder leiding staat van Oane Westra. Westra was als jeugdspeler actief bij Ropta Boys en als senior speler bij Broekster Boys in de hoofdmacht.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.