Anjum wint en pakt derde periodetitel
Anjum wist zaterdag de laatste competitiewedstrijd van het seizoen 2013-2014 in winst om te zetten. De 3-1 overwinning op VCR betekende de 17e overwinning deze voetbaljaargang. De overwinning leverde niet alleen drie punten op, maar ook de derde periodetitel. Een bekroning op een nu al geslaagd seizoen.
Anjum wist zaterdag de laatste competitiewedstrijd van het seizoen 2013-2014 in winst om te zetten. De 3-1 overwinning op VCR betekende de 17e overwinning deze voetbaljaargang. De overwinning leverde niet alleen drie punten op, maar ook de derde periodetitel. Een bekroning op een nu al geslaagd seizoen. Een voetbaljaargang die de geschiedenisboeken van de v.v.Anjum in zal gaan als een “voltreffer”. Nog nooit behaalde Anjum zoveel wedstrijdpunten. Nog nooit vielen er zoveel doelpunten te noteren. En het seizoen is nog niet voorbij. Door het behalen van de derde periodetitel speelt Anjum de komende twee zaterdagen “de dubbel” tegen (waarschijnlijk) de nummer drie van de vierde klas A: SC Joure. De laatste keer dat Anjum aan de nakompetitie deelnam, in het seizoen 2008-2009, was Sc Joure ook de tegenstander. Na een 2-1 nederlaag in de uitwedstrijd en een 0-0 gelijkspel op het eigen Kolkenfjild, trok Anjum uiteindelijk aan het kortste eind.
Anjum en VCR was een ontmoeting tussen twee teams die het doel van de tegenstander wel wisten te vinden het afgelopen jaar. VCR scoorde er 86,terwijl Anjum bleef “steken” op 84. Een 0-0 wedstrijd was dan ook niet logisch. Toch leek het halverwege de wedstrijd, dat de 0-0 de uitzondering op de regel zou worden. Na een goede start van de Anjumers, kwamen de met veel invallers spelende gasten beter in de wedstrijd. Toch had Anjum al snel op voorsprong kunnen komen. Keeper Zwaagstra redde tot tweemaal toe op de lijn toen Johan Boersma en Andre Braaksma van dichtbij de openingstreffer op hun schoen hadden. Zowel Anjum als VCR probeerden vervolgens via vrije trappen en schoten van afstand een bres te schieten in defensie van de tegenstander. De beide goalies hoefden echter niet of nauwelijks in actie te komen.
Na het kopje thee en nog steeds onder lastige natte weersomstandigheden leek de tweede helft een kopie van de eerste te worden. Brandt Schaap dacht hier anders over. Van afstand testte hij de kwaliteiten van keeper Zwaagstra. Niet zonder resultaat. De VCR sluitpost moest een rebound toestaan. Sietze Jansma was er als de kippen bij om dit buitenkansje te verzilveren. Halverwege de tweede helft redde Anjum keeper Andre Turkstra bekwaam op een schot van Josco van Andel. De tussenstand van 1-0 bleef tot de 69ste minuut op het scorebord staan. Het was Pope Bauke Holwerda die aan alle onzekerheid een einde maakte en de 2-0 liet aantekenen. Hij kon simpel een passje van Sietze Jansma verzilveren. Nog geen drie minuten later waren de rollen omgedraaid. Holwerda bracht Jansma in stelling. Zijn inzet was keeper Zwaagstra te machtig. In de slotfase scoorde Jenilson Pires da Silva de eretreffer voor de gasten. Eindstand 3-1. Beide ploegen kunnen zich nu opmaken voor de nakompetitie. VCR treft Rottevalle, terwijl Anjum en Joure tegen elkaar in het strijdperk komen. Anjum speelt zaterdag eerst een uitwedstrijd.
ANJUM – VCR 3-1
Scheidsrechter: G.H.Haarsma, Sleat
Toeschouwers: 149
Wedstrijdbal: Bouwbedrijf Hiemstra Anjum
57: 1-0 Sietze Jansma
69: 2-0 Pope Bauke Holwerda
72: 3-0 Sietze Jansma
83: 3-1 Jenilson Pires da Silva
85: geel Brandt Schaap (A)
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.