ASC weet weer wat winnen is · Foto('s): Archief RTV NOF
  Archief RTV NOF

ASC weet weer wat winnen is

dinsdag 18 maart 2025

AUGUSTINUSGA – Zaterdag 15 maart moest s.v. ASC’75 aantreden in en tegen Donkerbroek, de nummer 2 van de competitie. Daags na de échte aftrap van de activiteiten rond het 50-jarige jubileum van ASC met ASC Inside, werd er in Donkerbroek om 14.30 uur afgetrapt.

In de openingsfase van de wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar echte kansen waren er in het eerste kwartier niet te noteren. Bij ASC viel op dat er (ogenschijnlijk) meer strijd werd geleverd dan de vorige week. Na een kwartier spelen nam ASC de regie wat meer in handen en speelde het beter dan Donkerbroek. Na 22 minuten spelen werd het 0-1 voor ASC, toen op de linkerflank Johan Nicolai werd gevonden die, beheerst in de verre hoek, raak schoot. ASC bleef de bovenliggende partij, óók nadat spits Timon van den Bosch moest worden vervangen door Arend Veenstra. In het vervolg van de eerste helft werd er niet meer gescoord.

Na de onderbreking gooide Donkerbroek (dat bij een overwinning de titelaspiraties levend zou houden) er een schepje bovenop, maar ASC hield gemakkelijk stand in de eerste 10 minuten na de pauze en nam daarna de regie weer over. ASC voetbalde gemakkelijker dan de tegenstander, waarbij uitblinker Johan Nicolai een belangrijke rol speelde aan de kant van ASC. Na 65 minuten spelen leek de beslissing aanstaande toen de scheidsrechter van dienst een strafschop toekende aan ASC. Na overleg met zijn assistent aan de kant van Donkerbroek werd de penalty omgezet in een stuitbal die aan Donkerbroek gegund werd, iets wat volgens niet veel regels uit te leggen is. ASC was echter niet van slag, maar mogelijk zelfs er nog meer op gebrand om de 0-2 te maken.

De verdiende 0-2 kwam er in de 72e minuut zodoende alsnog, na goed voorwerk van Marco de Haan werd Arend Veenstra bediend, die op zijn beurt de doelman van Donkerbroek kansloos liet. Na deze 0-2 zette Donkerbroek aan voor een slotoffensief, maar doelman Allard van den Bosch en laatste man Wiebe Pool hielden, in samenwerking met de overige verdedigers, eenvoudig stand. Na 97 minuten spelen werd het ook nog 0-3 door Tamme de Boer die een moeilijke bal op fantastische wijze binnenschoot. Een verdiende 3-punter voor deze middag.

Komende zaterdag 22 maart, staat voor de mannen van Sip Jaap Bos de thuiswedstrijd tegen Sumar op het programma, de aftrap in Augustinusga is om 14:00 uur.

Auteur: Redactie RTV NOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 17:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 17:00 - 19:00
    Hitz op Tongersdei
    Sjoerd Gjalt de Vries
  • 19:00 - 20:00
    Jazz Go Blue
    Gert Nitters
  • 20:00 - 21:00
    Country Trail
    Albert de Vries
  • 21:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?