AUDIO: Boeren uit de regio zetten zich in voor fijn leefgebied van vogels en insecten
Zo’n 30 boeren hebben zich dinsdagavond bij laten praten over het project GLB
NOARDEAST-FRYSLAN – Zo’n 30 boeren hebben zich dinsdagavond bij laten praten over het project GLB. Het GLB project is een pilot dat zich inzet voor een beter leefgebied voor vogels en insecten.
Zo’n 150 boeren uit Noardeast-Fryslân doen mee aan dat project. Al deze boeren dragen hun steentje bij aan het project door iets te doen voor een beter leefomgeving van de dieren.
Naast dat de boeren bijgepraat zijn over het project zijn ze ook met z’n allen het veld in gegaan. Daar zijn voorbeelden getoond van wat ze kunnen doen voor het project, zo is hun bijvoorbeeld laten zien hoe ze van een sloot een aantrekkingspunt kunnen maken voor de beesten.
,,Ik durf niet ze zeggen of het echt minder gaat met deze beesten, wel laten onderzoeken zien dat het echt wel minder gaat met de vogels en insecten,” vertelt Hans Kroodsma, hij is voorzitter van het project.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.