Be-Quick dames verliezen ongelukkig met 0-1

za. 11 februari · 00:002006 · 00:00 · Archief RTV NOF

Zaterdagmiddag moesten de dames van voetbalverenging Be-Quick het opnemen tegen de nummer 3 in de competitie Oranje Nassau Dames 2. Tijdens de uitwedstrijd werd er verloren met 7-1 dus was er thuis wat goed te maken. In de eerste 20 minuten was het geen spectaculair voetbal, de bal werd wat rond gespeeld op het middenveld en was het stroef voor beide partijen.

Zaterdagmiddag moesten de dames van voetbalverenging Be-Quick het opnemen tegen de nummer 3 in de competitie Oranje Nassau Dames 2. Tijdens de uitwedstrijd werd er verloren met 7-1 dus was er thuis wat goed te maken. In de eerste 20 minuten was het geen spectaculair voetbal, de bal werd wat rond gespeeld op het middenveld en was het stroef voor beide partijen.


In de 20e minuut breekt een speelster van Oranje Nassau Dames 2 uit maar Claudia Kalsbeek weet er goed tussen te komen en de bal af te pakken. Deze trapt vervolgens de bal door naar de keepster van Be-Quick, Esther Larooy. Omdat deze een storende tegenspeelster voor haar had kon deze niks anders doen dan de bal weg te trappen en ongelukkig raakt waardoor deze tegen Claudia Kalsbeek aankomt. Oranje Nassau profiteert hiervan en geven de bal voor waarna deze de bal in de goal knalt en de stand op 0-1 op het scorebord zetten. Hierna ontstonden er een paar kansjes voor Be-Quick maar deze konden niet leiden tot de gelijkmaker.


In de 30e minuut kreeg de leider van Oranje Nassau Dames 2 een waarschuwing van de scheidstrechter wegens commentaar op de leiding. De scheidstrechter zat er echter helemaal naast want het was niet de leider maar iemand die vanaf de bank schreeuwde. Hierna werd het spel wat grimmiger en feller. Het lukte de dames van Be-Quick echter niet meer om in de eerste helft gelijk te maken want na 45 minuten floot de scheidstrechter af voor rust.


In de 2e helft begint Be-Quick zeer fel, de spelers vinden elkaar goed en diverse kansen ontstaan maar worden net over of naast geschoten. Zo was de eerste grote kans voor Wendy Verwer maar zij schoot de bal een metertje naast. Ook krijgt Be Quick twee vrije trappen net buiten het zestienmetergebied. Deze werden genomen door Froukje Schaafsma en Reina de Vries. De eerste vrije trap belandt in de muur, de tweede vrije trap gaat net over. Ook Kim Jorritsma heeft de gelijkmaker op haar voetbalschoen maar raakt de paal. En als laatst krijgt Froukje Schaafsma wederom een grote kans maar zij schiet in het zijnet.  


Trainer Nico Groen besluit in de 60e minuut zijn eerste wissel toe te passen en haalt Ires Pinkster naar de kant voor Elsa Mulder. Be-Quick blijft druk zetten en het proberen, Kim Jorristma geeft de ballen goed voor en bijna is het 1-1 maar de bal komt op de paal terecht waarna deze over de achterlijn naast de goal verdwijnt.


In de 65e minuut wordt Kim Jorristma naar de grond getrokken nadat zij kon uitbreken. De scheidstrechter besluit een gele kaart te trekken in plaats van een rode. Het publiek is het hier duidelijk niet mee eens en roept naar de scheidstrechter om hun mening te geven. Volgens de regels had dit ook een rode kaar moeten zijn. Er volgt een reeks van handsballen maar de scheidstrechter lijkt zo geschrokken te zijn van de reactie’s van het publiek dat hij besluit hiervoor niet te fluiten. Na 80 minuten voetbal legt de scheidstrechter het spel wederom stil en krijgen trainers Nico Groen en Jacob van der Ploeg beide een waarschuwing wegens commentaar leveren op de leiding. Dit commentaar was overigens geheel terecht want diverse (grove) overtredingen worden niet bestraft en buitenspel wordt gegeven als het geen buitenspel is.


In de 83e minuut wordt Kim Jorristma hard onderuit gehaald waarna deze geblesseerd op de grond blijft liggen. De scheidstrechter besluit de voordeelregel toe te passen maar de bal wordt sportief buiten de lijnen getrapt voor een blessure handeling. De scheidstrechter krijgt wederom een lading commentaar over zich heen waarna deze boos wordt en in discussie gaat met het publiek. Diverse woorden worden over het veld geschreeuwd waarna de wedstrijd weer vervolgd kon worden.


De kansen blijven komen voor Be-Quick, welke gezien over de gehele wedstrijd de betere ploeg was maar een goal zat er niet in. Na precies 90 minuten voetbal besloot de scheidstrechter af te fluiten maar schijnbaar vergat blessure tijd toe te voegen. Gezien het aantal blessures’s en behandelingen hiervan had dit er zeker moeten zijn. Oranje Nassau Dames 2 is tevreden en neemt 3 punten mee naar huis. Al met al een rare wedstrijd met een zeer opmerkelijke rol voor scheidstrechter die gezien het spelbeeld en beslissingen beter de f-jes had kunnen fluiten !


(c) Foto’s Gijsbert Zijlstra


 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.