Be Quick Dokkum trekt wedstrijd in de 90e minuut over de streep

zo. 1 maart · 10:33 · Kees Theissen

DE WESTEREEN – Zaterdag was het tijd voor de inhaalwedstrijd Zwaagwesteinde – Be Quick Dokkum. Duels die al vele jaren plaatsvinden. De eerste wedstrijden dateren van de periode half zestiger jaren van de vorige eeuw. Beide teams hebben in de loop der jaren wel overwinningen behaald, waarbij de meeste toch wel op het kantoor van Be Quick komen.

Klaas Smit

Voor beide teams een belangrijke wedstrijd. Voor Zwaagwesteinde om aansluiting met de subtop te houden en voor Be Quick om zich te nestelen bij de top 3 en ook voor de stand in de 2e periode. Beide teams gingen er -onder grote belangstelling van het publiek- dan ook vanaf de aftrap vol tegenaan. Dit resulteerde in de 3e minuut voor de eerste grote kans voor Stefan Feenstra die vanuit een weliswaar moeilijke hoek vrij voor de keeper van Zwaagwesteinde de bal rakelings langs de paal plaatste. Maar de wedstrijd golfde over en weer en in de 10 minuut kreeg Zwaagwesteinde de kans om een doelpunt te maken.

Echter door enige besluiteloosheid van de voorhoede wist men de kans niet te verzilveren. Gedurende de eerste helft bleef het wel een boeiende wedstrijd zonder dat er sprake was van hoogstaand voetbal. Het was meer de competitie tussen beide teams die de wedstrijd boeiend maakte. In de eerste 20 minuten was Zwaagwesteinde wel de ploeg die het meest dreigend was zonder echte doelkansen. Keeper Lolke Dijkstra stond zoals het hele seizoen al goed te keepen. We gingen de rust in met de 0-0 stand. Na de rust creëerde Zwaagwesteinde in de 46e minuut de grootste kans door een voorzet van links die op de voet van de linksbuiten op de slof kon worden genomen met alleen de keeper voor zich. Eigenlijk een 100% kans die alsnog voorlangs ging. Vanaf dat moment ging Be Quick wel meer en meer de wedstrijd dicteren en kwam Zwaagwesteinde slechts sporadisch op de helft van Be Quick.

Mede door het goede optreden van de keeper van Zwaagwesteinde werden de schaarste kansen voor Be Quick goed verwerkt. Het absolute hoogtepunt van de wedstrijd was de wissel in de 77e minuut, waarin Danny Post na een blessure in april 2024 weer zijn eerste minuten kon maken. Mooi hem weer aan het spelen te zien na zo’n lange periode van revalideren. De wedstrijd leek af te stevenen op een bloedeloze 0-0 stand, tot de 90e minuut toen de goed keepende keeper van Zwaagwesteinde een slechte uittrap afleverde in de voeten van Frits Veenema. Dit soort kansen waarbij Veenema alleen op de keeper af kan gaan, moet je hem niet geven. De voorsprong voor Be Quick was onder veel gejuich van het publiek een feit.

De laatste minuten was het nog even spannend omdat Zwaagwesteinde de lange bal in het strafschopgebied van Be Quick ging pompen, maar na een te lange reservetijd wist Be Quick de winst binnen te halen. Een belangrijke en over de hele wedstrijd bezien terechte overwinning. Volgende week de wedstrijd uit tegen Noordbergum, waar thuis voor de winterstop nog van was verloren. Maar eerst genieten van de overwinning.

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.