Be Quick verliest van kansenbenuttend Buitenpost
Be Quick heeft het traditioneel moeilijk tegen Buitenpost. De wedstrijd van afgelopen zaterdag vormde daarop geen uitzondering.
Be Quick heeft het traditioneel moeilijk tegen Buitenpost. De wedstrijd van afgelopen zaterdag vormde daarop geen uitzondering. Buitenpost kwam een kwartier voor rust enigszins fortuinlijk op 0-1. Bij een corner van de blauwhemden kreeg Folkert van Dongera in het eigen strafgebied een slim duwtje van Christiaan Rispens die vervolgens volkomen vrij via de onderkant lat de 0-1 binnenkopte. Die stand was op dat moment onverdiend. Be Quick had in het begin het beste van het spel en dat leverde kansen op. Met name Nias Buisman had enkele malen pech bij de afronding. Folkert van Dongera kreeg twee keer een mogelijkheid uit een vrije trap maar de Buitenpost-muur bleef overeind.
Ook na de 0-1 kreeg Be Quick kansen maar ook Kees Kool (die overigens een solide partij speelde) wist zijn schot niet binnen de palen te krijgen. Buitenpost moest zich beperken tot de counter en dat is een spel dat Buitenpost met de snelle rechterspits Dorian Besrisha wel ligt. In de eerste helft leidde dat nog niet tot veel gevaar voor het Be Quick-doel. Alleen doelpuntenmaker Rispens zag een schot tot corner verwerkt. Be Quick bleef het initiatief houden en bleef op zoek gaan naar de gelijkmaker. Rienk Jan Benedictus testte vanaf 30 meter met een hard schot doelman Rolf van der Molen, maar deze wist moeizaam de bal te pareren.
In de slotminuut was de Buitenpost-goalie geslagen na een prachtige vrije trap van Thomas Reitsma maar had het geluk dat de lat voor hem redding bracht. In de tweede helft wisselde Be Quick-trainer Ron de Boer Sybren Oegema voor de wat meer aanvallend ingestelde Johannes van der Meer. Be Quick had opnieuw pech toen een hard schot van Marcel Stormer nog via een Buitenpost-verdediger en buitenkant paal achter ging. Bij Be Quick ebden, naar mate de tijd verstreek, de krachten langzaam aan wat weg. Het werd nog sporadisch gevaarlijk voor het Buitenpost-doel. Thomas Reitsma zag een kopbal, na vermeend hands van een Buitenpost-verdediger, tot corner gepromoveerd. Buitenpost bleef loeren op de counter. Rispens schoot na een snelle uitbraak hoog over. Doelman Eelke Kooistra hield Be Quick in de race toen hij in een 1 tegen 1-situatie overeind bleef tegen een inzet van invaller Rense Schootstra. Een ook Dorian Berisha wist alleen voor de keeper, Eelke Kooistra niet te passeren.
Be Quick kon voorin de bal niet meer vasthouden en creeerde zich nauwelijks nog kansen. Alleen Folkert van Dongera kreeg na een corner een kopkans maar de bal ging naast. Met nog tien minuten te spelen deelde Buitenpost de genadeklap uit. Een vrije trap vanaf links bereikte de vrij staande Dorian Berisha die de bal vervolgens gemakkelijk kon binnenkoppen: 0-2. Daarmee was de wedstrijd definitief beslist in het voordeel van de blauwhemden. Een slippertje van Jolmer Hoogterp leverde nog bijna de 0-3 op, maar Berisha zag zijn inzet naast het doel gaan. Vlak voordat de goed leidende scheidsrechter Kraak de wedstrijd definitief de geschiedenisboeken in zou blazen was zelfs een eretreffer voor Be Quick niet weggelegd. Johannes van der Meer kwam een teenlengte tekort op een voorzet van Thomas Reitsma. Buitenpost heeft na deze effectieve winstpartij weer volledig aansluiting bij de middenmoot en blijft Be Quick in de gevarenzone.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.