Bedrijf helpt schippers WL22 uit de brand met vervangende schroef
LAUWERSOOG – “De mannen hebben kosteloos een geschikte schroef aangeboden gekregen en kunnen volgende week weer los met vissen”, zo schrijft de vrouw van schipper Jitze Vanger op Facebook. In het weekend van zaterdag 13 op zondag 14 maart is er diefstal geweest bij de WL22 op Lauwersoog, waarbij een schroef van de boot is gestolen. Dit betekende voor de vissers dat ze nog niet los konden met vissen, en dit ook een grote financiële klap voor hen ging worden.
LAUWERSOOG – De bemanning van het vissersschip WL22 uit Lauwersoog kan volgende week de zee weer op. “De mannen hebben kosteloos een geschikte schroef aangeboden gekregen en kunnen volgende week weer los met vissen”, zo schrijft de vrouw van schipper Jitze Vanger op Facebook.
In het weekend van zaterdag 13 op zondag 14 maart werd de schroef van de WL22 in Lauwersoog gestolen. Dit betekende voor de vissers dat ze niet de zee op konden en dat ze flinke financiële schade tegemoet konden zien.
Een scheepsschroefreparatiebedrijf uit Kampen had voor de mannen nog een reserveschroef klaarliggen. “We hopen donderdag te water te gaan en daarna hebben we nog een week nodig om de motor klaar te maken”, vertelt Jitze. Nadat dit klaar is, kunnen ze eindelijk weer los met vissen. “Wy binne bliid dat de skroefeman noch wat hie te lizzen foar ús”.
Maar alsnog lost het niet het probleem van de verloren schroef op “Warskynlik is dy allang fuort, en sille wy ‘m ek net werom fine”, vertelt Jitze. Maar alsnog blijft het raadsel voor de vissers, en zouden ze graag nog antwoord willen hebben. De camerabeelden van een naastgelegen gebouw hebben tot nu toe nog niks opgeleverd.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.