Brandt Schaap de snelste in de 43ste Anjumer crossloop
Voor de 43ste keer in successie werd de crossloop van VV Anjum georganiseerd. Normaal gesproken vindt dit traditionele evenement op de eerste zaterdag van een nieuw kalenderjaar plaats. .
Voor de 43ste keer in successie werd de crossloop van VV Anjum georganiseerd. Normaal gesproken vindt dit traditionele evenement op de eerste zaterdag van een nieuw kalenderjaar plaats. De 43ste editie was echter een uitzondering op de regel. De cross commissie bestaande uit het kwartet Bokke-Jan Boersma, Wiep Douma, Jappie Holwerda en Jan Visser, hadden het wijze besluit genomen om niet op 2 januari maar een week later op zaterdag 9 januari van start te gaan.
Het werd nog even spannend de afgelopen dagen. De weersomstandigheden dreigden roet in het eten te gooien. Waar op de donderdag het parcours nog als “straatsenparcours” werd gebruikt, daar kon nog geen 48 uren later hard worden gelopen. De noodscenario’s en draaiboeken konden in de kast blijven liggen. Meer dan 175 lopers en wandelaars kwamen zaterdagmorgen-en middag aan de start. In 18 categorieën werd gestreden om de felbegeerde prijzen. ’s Morgens kwamen hoofdzakelijk de pupillen- en juniorenteams aan de start. ’s Middags was het de beurt aan de oudere leden, donateurs, sponsoren en dorpsbewoners.
Gingen de jeugdige lopers met een sneltreinvaart, het leek wel een lange sprint, door de straten van Anjum, de wandelaars en lopers gingen letterlijk het dorp uit. “Een rondje Esonstad” moest na ruim 7 km wedstrijd een winnaar bij de hardlopers opleveren. Oud winnaar Brandt Schaap liet op 300 meter van de eindstreep zijn medekoploper Thomas Sytsma achter zich en werd overtuigend winnaar van de 43ste editie. Achter dit tweetal zagen de vele toeschouwers onderweg een heroïsche strijd tussen de vele lopers. Er waren “veel kleine wedstrijden in de wedstrijd”.
De wandelaars werden op hun route halverwege getrakteerd op warme chocolademelk (met bijzondere ingrediënten), zodat de reis van 6,5 of 10,5 kilometer lichtvoetig gemaakt kon worden. Na afloop werden, na een korte Nieuwjaar speech, de prijswinnaars en de kampioenselftallen in het zonnetje gezet.
Prijswinnaars 43ste cross vv Anjum:
Mini pup: 1. Fabian Braaksma, 2. Gerwin Jansma, 3. Tieme Holwerda
F2 Pup: 1. Jelmar Visser, 2. Marieke Boersma, 3. Niek Dijkstra
F1 Pup: 1. Kees Sonnema, 2. Sven Snijdood, 3. Siebren van der Meulen
D1 Pup: 1. Johan Sipma, 2. Femke Hovinga, 3. Folkert Tibma
ME1: 1. Joline Groen, 2. Anne Klaske Boersma, 3. Marije Holwerda
D2 Pup: 1. Jippe Holwerda, 2. Thijn Haaima, 3. Jelmer Heeringa
MD1: 1.Adriane Visser, 2. Danielle Visser, 3 .Bente Wijma
C1: 1.Gerrit Dijkstra, 2. Jacob Wieb Visser, 3. Gerwin Dijkstra
E2: 1. Lucas Bandstra, 2. Manuel Visser, 3. Hidde Bandstra
E1: 1. Wiebe Tibma, 2. Rikus van der Meulen, 3. Roan van der Velde
Anjum 1: 1. Brandt Schaap, 2. Auke de Boer, 3. Johan Boersma
Anjum 2: 1. Oane Koree, 2. Magchiel Faber, 3. Lolke Dijkstra
Anjum 3: 1. Jasper de Boer
A jun: 1. Jan Tijtsma, 2. Wiebe Dijkstra
Oud leden: 1. Sip Jaap Bos, 2. Minne Zijlstra, 3. Durk Rene Haaksma.
Dames: 1. Conny Visser, 2. Isa Visser, 3. Janna Visser
35+heren: 1. Jelle Visser, 2. Gerald Boersma, 3. Tamme Visser
Gastlopers: 1. Thomas Sytsma, 2. Paul Miedema
Sprintprijs: 1. Sietze Jansma.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.