Brandweer en BHV oefenden samen in de Skûle

Vandaag · 08:00 · Bote Sape Schoorstra

MITSELWIER – In zorgcentrum De Skûle werd maandagavond een grootschalige oefening gehouden waarbij de BHV‑organisatie en meerdere brandweerposten intensief samenwerkten. De oefening stond in het teken van een veilige en gecoördineerde inzet tijdens een ontploffing met brand en personen vermist.

Bote Sape Schoorstra

Tijdens de oefening ontstond er na een ontploffing in het ketelhuis brand met rookontwikkeling op de 2de verdieping, de BHV kwam hierop direct in actie. De brand locatie werd gezocht evenals gewonden en bewoners in de nabijheid van de brand. Bij aankomst van de brandweer werd schematisch de woonvleugels en verdiepingen afgezocht. Door de aanwezige tankautospuiten van Anjum en Ternaard ondersteund door de hoogwerker van Dokkum en de OvD Brandweer werden de slachtoffers en bewoners uit het pand gehaald. De minder mobiele en minder mobiele bewoners moesten op verschillende creatieve manieren naar een veilige locatie worden gebracht.

De oefening bood beide organisaties de kans om procedures te testen, informatie te delen en de samenwerking verder te versterken. Volgens de betrokkenen was het een realistische en leerzame avond, waarbij duidelijk werd hoe belangrijk een goede afstemming tussen BHV en brandweer is bij een daadwerkelijke calamiteit.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Bote Sape Schoorstra