Broekster Boys doet stapje terug tegen koploper
Elke wedstrijd moet je er voor gaan is gewoon logica. Dan moet in het veld alles nog kloppen. En je weet dat de topscorer van de tweede klas bij Leeuwarder Zwaluwen speelt. Hoe hou je een topscorer van scoren af.
Elke wedstrijd moet je er voor gaan is gewoon logica. Dan moet in het veld alles nog kloppen. En je weet dat de topscorer van de tweede klas bij Leeuwarder Zwaluwen speelt. Hoe hou je een topscorer van scoren af. Maar je moet zelf ook nog eens scoren. Het leek zaterdag voor Broekster Boys een onmogelijke taak. Dirk Wijnsma was geblesseerd en Martin Ernst was niet van de partij. En topscorer Stephan Overkempe miste vorm.
Snelle goal van Leeuwarder Zwaluwen
Na zeven minuten wist Stefan Geertsma van Leeuwarder Zwaluwen de bal op het hoofd van de vrijstaande Mark Kleefstra te sturen. Koppend maakte Kleefstra de 1-0. Twee minuten later kwam Sjorick Bootsma alleen voor keeper Erik Krol, die de bal uitstekend stopte. Na bijna een kwartier kreeg Overkempe een enorme kans, maar er werd nog een corner uitgesleept. Uit de corner kwam de bal bij Kas Huizenga, die de bal van dichtbij intikte (1-1).
Na de gelijkmaker kwam Broekster Boys in moeilijkheden. Door aan de noodrem te trekken ontving Kas Huizenga geel. Sjoerd Westra ontsprong enkele minuten later de dans. Maar de vrije trap werd door Erik Krol tot corner verwerkt. De corner leverde niets op. Een schot van Remco Kooistra ging net naast. Anne Kromhout van Leeuwarder Zwaluwen schoot op het doel van Broekster Boys. Erik Krol bracht wederom redding. Mark Kleefstra kreeg enkele minuten voor de rust de bal in buitenspelpositie door het midden. Kleefstra mocht doorgaan en wist met een boogbal keeper Erik Krol te verschalken ( 2-1 ). En zowaar kreeg Overkempe nog een hele grote kans voor de gelijkmaker. Overkempe bleek scherpte te missen en daardoor werd de ruststand 2-1. Maar Mark Kleefstra had ook nog een grote kans gemist.
Na de rust werd een foutje van Harry Wijnsma bijna afgestraft. Sjoerd Westra herstelde de fout. Een mooie actie van Remco Kooistra gaf hoop. Tjalling van der Meulen werd in stelling gebracht, maar faalde ook. Kooistra werd daarna vervangen door Eelco Bijlstra. Bijlstra kreeg daarna twee mooie kansen, maar ook hij wist niet te scoren. In die fase was Leeuwarder Zwaluwen ook niet op zijn best. Toch kreeg Stefan Geertsma de bal toegespeeld. Geertsma kwam alleen voor keeper Krol. Krol weifelde en Geertsma schoot de bal over de keeper in het bijna lege doel. Sietse Rozema probeerde de bal nog te koppen, maar kon er niet bij ( 3-1 ). De wedstrijd leek beslist. En wanneer een ongelukkige actie van Kas Huizenga ook nog eens een blessure oplevert moet Broekster Boys noodgedwongen verder met tien man. Al met al heeft Broekster Boys niet datgene gebracht, wat nodig is voor een overwinning. Na afloop blijken alle achtervolgers punten te hebben verspeeld. Leeuwarder Zwaluwen was spekkoper. Zij verstevigen hun koppositie en ook de tweede periode lijkt binnen bereik. Broekster Boys kan zich de komende week toespitsen op de thuiswedstrijd tegen VV Grijpskerk.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.