Broekster Boys doet weer mee

zo. 7 oktober · 00:002007 · 00:00 · Archief RTV NOF

Afgelopen zaterdag moest Broekster Boys in en tegen het onbekende Wieringermeer aantreden. Vorig seizoen had dit team thuis in Slootdorp slechts één wedstrijd verloren en dit seizoen waren de twee thuiswedstrijden geeindigd in een overwinning. En de tegenstanders waren gemiddeld kleiner van stuk dan de teams uit Friesland in de tweede klas I. Dit laatste werd vooral duidelijk als men de keeper in het doel van Wieringermeer zag staan.

Afgelopen zaterdag moest Broekster Boys in en tegen het onbekende Wieringermeer aantreden. Vorig seizoen had dit team thuis in Slootdorp slechts één wedstrijd verloren en dit seizoen waren de twee thuiswedstrijden geeindigd in een overwinning. En de tegenstanders waren gemiddeld kleiner van stuk dan de teams uit Friesland in de tweede klas I. Dit laatste werd vooral duidelijk als men de keeper in het doel van Wieringermeer zag staan.


Klein, maar ontzettend lenig en snel uit de goal komend. Bij Broekster Boys ontbraken René Peterson, Siemen Sake Kamstra en Kas Huizenga. Scheidsrechter was de heer Kraak uit Oudega ( W ). Het bestuur van Broekster Boys bood het bestuur van VV Wieringermeer nog een fles Beerenburg aan. Dit vanwege het feit, dat de mannen uit Slootdorp steeds de Afsluitdijk  moeten oversteken om tegen de teams uit Friesland te spelen. 


                         Een eerste helft met weinig hoogtepunten
In de eerste minuut was het Hendrik Jan Brandinga van Wieringermeer, die de bal naast het doel van Leon van der Meer kopte. Verder gebeurde er het eerste half uur weinig. Bij de corners van Broekster Boys komt Hendrik Atze Storm vaak naar voren en dat levert gevaar op. Bij één van de corners wordt de keeper van Wieringermeer omver gelopen. Een terechte vrije trap voor Wieringermeer was de beslissing van scheidsrechter Kraak.


Na een half uur spelen was het Koen Sijm van Wieringermeer, die in vrije positie naast schoot. De wedstrijd kwam een beetje los. Broekster Boys werd zowaar ook gevaarlijk en een scrimmage voor het doel van Wieringermeer stelde Raymond Mulder in staat om op de goal te schieten. In een wirwar van spelers werd de bal door één van de verdedigers weggeschopt. Vijf minuten voor rust was er de eerste gele kaart voor Raymond Mulder van Broekster Boys door een overtreding. Enkele minuten later was er een gele kaart voor Jeroen Zandstra van Wieringermeer. Zandstra maakte opmerkingen aan het adres van de scheidsrechter en dat wordt zoals gewoonlijk niet geduld door scheidsrechter Kraak. In blessuretijd brak Jelmer Visser van Broekster Boys nog eens gevaarlijk door, maar via een verdediger mocht Visser ingooien. Het gevaar was daardoor geweken. Na nog eens zeven  minuten blessuretijd te hebben gevoetbald brak de pauze aan met de brilstand.


                                    Snelle goal in de tweede helft
De beginfase was voor Broekster Boys. Na een minuut werd Sietse Rozema twee maal van de bal gezet in het strafschopgebied. De scheidsrechter wuifde alles weg. Een minuut later kwam Tjalling van der Meulen alleen voor keeper Muurling en van der Meulen maakte geen fout en zowaar werd het 0-1. Een minuut later kwam Stephan Overkempe van Broekster Boys alleen voor keeper Muurling. Overkempe schoot maar net naast het doel. Zowaar had het zomaar 0-2 kunnen zijn, maar de meegereisde supporters moesten toezien, dat het 0-1 bleef.


Daarna volgden in die beginfase van de tweede helft twee gevaarlijke aanvallen van Wieringermeer. Zowel Koen Sijm als spits Xander Putting wisten geen doelpunt te maken. Sjoerd Westra van Broekster Boys speelde zich daarna keurig vrij en de bal kwam bij Stephan Overkempe, die maar net naast kopte. Het werd echt een wedstrijd. Beide teams werkten heel hard en dat leverde spannende momenten op. Ook keeper Leon van der Meer trad enkele malen uitstekend op. Wieringermeer werd steeds sterker en de uitvallen van Broekster Boys werden steeds schaarser. Trainer Klaas Dijkstra van Broekster Boys  vond het nodig om te wisselen. Sietse Rozema werd vervangen door de goed invallende Durk Pieter Boersma.


In het team viel ook de goed spelende Jelmer Visser op. Visser verzette veel werk en dat was in de tweede helft nodig, vanwege het feit, dat de mannen uit Slootdorp steeds meer aandrongen voor de gelijkmaker. Een stuiterende bal kwam tegen de hand van Oane Kooistra aan en de scheidsrechter gaf een volkomen terechte vrije trap. Van opzet was absoluut geen sprake, maar Kooistra werd wel een gele kaart voorgeschoteld. Het was jammer, dat scheidsrechter Kraak dit foutief beoordeelde. Enkele minuten later trok Hendrik Atze Storm aan de noodrem en dat leverde Storm ook een gele kaart op.


Daarvoor was Tjalling van der Meulen van Broekster Boys nog eens doorgebroken en invaller Remco de Jong van Wieringermeer trok aan de noodrem. Iedereen verwachtte een rode kaart voor de Jong, maar scheidsrechter Kraak deed niets. Er werd dus duidelijk met twee maten gemeten. Broekster Boys kwam weer in de wedstrijd en daardoor kwam Wieringermeer weer in de moeilijkheden. Dit leverde weer twee gele kaarten op voor spelers van Wieringermeer te weten Koen Sijm en Jelte Veenstra. Het werd wat rommelig aan het einde van de wedstrijd. Toch was het een zeer sportieve wedstrijd. Het was dan ook jammer, dat scheidsrechter Kraak te veel een stempel op de wedstrijd drukte. Een minuut voor het einde van de wedstrijd kwam er nog een terechte gele kaart voor een overtreding van Oane Kooistra. Maar met de ten onrechte gegeven eerste gele kaart moest Oane Kooistra met rood het veld verlaten. Kooistra had daar veel moeite. In die eindfase schoot Sjoerd Westra nog eens op het vijandelijke doel, maar gescoord werd er niet meer. De eerste overwinning in een uitwedstrijd van Broekster Boys was een feit. Die ene goal direct na de rust leverde drie punten op en spelers, trainer en de meegereisde supporters verlieten juichend het veld.


Trainer Klaas Dijkstra was zeer content met de overwinning. Dijkstra was van mening, dat Wieringermeer absoluut geen zwakke tegenstander was. Zijn team als geheel had goed gespeeld, aldus Dijkstra. Het vervelende van de wedstrijd was voor Dijkstra de eerste ten onrechte gegeven gele kaart van Oane Kooistra. Kooistra speelde een uitstekende wedstrijd, aldus een opgetogen Dijkstra. Volgende week wordt uitgekeken naar buur Trijnwaldster Boys. Bovendien is het ook prachtig voor Broekster Boys om in het linker rijtje te staan.


Met dank aan Sjoerd van de Werff voor het verslag

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.