Broekster Boys kan ook op kunstgras voetballen!
Al vanaf de zomer is het trainingsveld van Broekster Boys een drama. Waar er eerst niet getraind mocht worden vanwege de droogte zijn er al vele acties ondernomen om het slechte veld in een betere conditie te krijgen. Afgelopen week werd er een nieuwe poging gedaan door de gemeente Dantumadeel maar ook deze keer werd het er weer niet beter op. De grote hoeveelheid zand die het veld bespeelbaar moet maken resulteerde in een veredeld “beach soccer veld”. Er kon weer niet goed getraind worden, en het blessureleed wordt de laatste weken alleen maar groter. Een kunstveld lijkt de enige oplossing. Broekster Boys liet zaterdag in Harlingen zien dat men daar prima mee uit de voeten kan. Zeerobben werd met 2-7 verslagen!
Al vanaf de zomer is het trainingsveld van Broekster Boys een drama. Waar er eerst niet getraind mocht worden vanwege de droogte zijn er al vele acties ondernomen om het slechte veld in een betere conditie te krijgen. Afgelopen week werd er een nieuwe poging gedaan door de gemeente Dantumadeel maar ook deze keer werd het er weer niet beter op. De grote hoeveelheid zand die het veld bespeelbaar moet maken resulteerde in een veredeld “beach soccer veld”. Er kon weer niet goed getraind worden, en het blessureleed wordt de laatste weken alleen maar groter. Een kunstveld lijkt de enige oplossing. Broekster Boys liet zaterdag in Harlingen zien dat men daar prima mee uit de voeten kan. Zeerobben werd met 2-7 verslagen!
Het eerste kwartier van deze wedstrijd was redelijk in balans. Beide teams speelden voorzichtig en creëerden slechts kleine kansjes. In de 21e minuut maakt Kooistra op het middenveld een prachtige actie waardoor hij zijn directe opponent kwijt is. Zijn goede pass wordt door Dijkstra verlengd en zo komt Bouma alleen voor de keeper: 0-1 Vanaf dat moment gebeurt er van alles op het veld en raakt Zeerobben de weg kwijt. Er is geel voor Amels die de wegdraaiende Doornbos van achteren aantikt. Een paar minuten later is het goed samenspel op het middenveld. Doornbos speelt de bal op de wegsprintende vd Meulen en deze komt alleen op keeper Elzinga af. De voormalige keeper van Broekster Boys maakt een verkeerde keuze en raakt vd Meulen. Scheidsrechter Noppers kan niets anders doen dan een strafschop toe te kennen en geeft de verbaasd ogende keeper een rode kaart. Een zware straf maar als er een doorgebroken speler gevloerd word, staat daar maar 1 straf op. Amels trekt het keepershirt van Elzinga aan. Vd Meulen neemt zelf de toegekende strafschop maar Amels weet deze op een schitterende manier uit het doel te ranselen. De daaropvolgende corner lijkt eerst ver voorbij het doel te gaan, maar Bouma trekt de bal opnieuw voor. Het schot van Doornbos wordt nog gered door Amels , maar de terugspringende bal komt voor “good old “ Tjalling vd Meulen en deze rost de bal alsnog in het doel 0-2. Twee minuten later is het alweer raak. Dijkstra speelt de op het randje van buitenspel, de vrijstaande Doornbos aan. De vlag gaat omhoog, maar de scheidsrechter laat doorspelen en zo wordt het 0-3. 10 minuten voor rust is er een tegenslag voor de gasten. Beintema, die wederom een prima partij speelde, verdraait bij een verdedigende actie zijn enkel en moet geblesseerd het veld verlaten. Doornbos is zijn vervanger. Vlak voor rust wederom spektakel in de Harlinger doelmond. Eerst word nog een snoeihard schot van Wijnsma door de verdediging geblokt maar de volgende aanval is wederom succesvol voor de boys uit Damwoude. Doornbos omspeelt de keeper en wordt onderuit gehaald. Noppers geeft voordeel aan de inlopende Wijnsma en keurt het 4e doelpunt toe. 0-4. Keeper Amels krijgt alsnog geel voor zijn overtreding. Omdat Amels als veldspeler ook al geel kreeg zou hij het speelveld moeten verlaten , maar scheidsrechter Noppers heeft zijn administratie niet goed op orde en spaart Zeerobben want keeper Amels mag ( met 2 gele kaarten) blijven staan.
Na rust komt Zeerobben verrassend goed terug in de wedstrijd. In de 50e minuut komt de Broek goed weg wanneer een verdedigende actie van invaller Doornbos zomaar een penalty op had kunnen leveren. De aanvaller van Zeerobben bleef op de been en kreeg voor de moeite slechts een corner welke overigens niets opleverde. Een half uur voor tijd doet trainer Mulder nog een dubbele wissel. Bouma en Kooistra worden naar de kant gehaald, Kooistra (Oane) wordt het kunstveld opgestuurd samen met Overkempe. Voor Overkempe is dat zijn rentree na wekenlang blessureleed. Het duurt tot de 68e minuut voor er weer een hoogtepuntje te noteren valt. Dijkstra wordt in het strafschopgebied aangespeeld. Hij kaatst de bal met de borst op de inkomende vd Meulen die de bal op schitterende wijze in de bovenhoek krult 0-5.
Zeerobben wisselt daarna Bleichrodt voor Helfferich en vd Veen mag de plek van Beuker innemen. Deze wissel pakt niet verkeerd uit want Zeerobben creëert daarna een paar prima kansen. Eerst is het vd Pol die een vrije trap netjes in kopt, (1-5) en een paar minuten daarna komt het 10-tal van Zeerobben verder terug in de wedstrijd als een goed afstandsschot eerst de lat raakt. Helfferich is er als de kippen bij ( 2-5) Zeerobben geeft nog maar eens gas en dat levert Helfferich een gele kaart op als hij Doornbos neerhaalt. Keeper Krol is daarna nog alert bij een hard schot en verwerkt deze tot corner. Het venijn zat echter nog in de staart, want in de 87e minuut scoort Overkempe na een prima pass van vd Meulen met een leep schot over de uitkomende Amels de 2-6. Vd Meulen geeft uiteindelijk zelf het slotakkoord in de 89e minuut door zijn 3e treffer te maken: 2-7 . Enkele spelers van Zeerobben liggen dan al op de grond met krampverschijnselen waarop scheidsrechter Moppers een einde maakt aan de wedstrijd.
Opstelling:
Krol, Rozema, Beintema, ( 38, W. Doornbos) Westra (capt), Huizenga, R, Doornbos, Bouma, (61 Overkempe) R.Kooistra ( 61. O. Kooistra), Dijkstra, vd Meulen, Wijnsma
Volgende week staat de topper in de 2e klasse op de rol. De trotse koploper Broekster Boys is dan gastheer voor de “runner up” van dit moment: Leeuwarder Zwaluwen. De zwaluwen zijn aan een goede reeks bezig en zullen alles uit de kast halen om de opgelopen achterstand van 9 punten niet groter te laten maken. Broekster Boys daar entegen, moet proberen deze vorm te behouden, maar dat is op het huidige trainingsveld geen makkelijke opgave.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.