Broekster Boys oefent zich in wedstrijdritme

za. 17 januari · 00:002009 · 00:00 · Archief RTV NOF

Om in het wedstrijdritme te blijven zal er in de winterstop geoefend moeten worden.

Om in het wedstrijdritme te blijven zal er in de winterstop geoefend moeten worden.


Vorige week zaterdag oefende Broekster Boys op het kunstgras van Be Quick in Dokkum tegen derdeklasser Dokkum. De Damwaldsters wonnen met 3-1. Tegen eersteklasser BCV uit Burgum werd afgelopen dinsdagavond geoefend op het kunstgras. Broekster Boys won met 3-0. En afgelopen zaterdagmiddag werd thuis geoefend tegen derdeklasser Flamingo’s. Bijkomstigheid was de trainer van Flamingo’s te weten Danny van Eijck, die de trainer van Broekster Boys wordt in het nieuwe seizoen. Van Eijck moest afgelopen zaterdag de mannen uit Leeuwarden coachen. En Broekster Boys was Klaas Dijkstra de tevreden trainer na de twee oefenduels tegen Dokkum en BCV.
Sterke eerste helft van Broekster Boys tegen Flamingo’s
Achterin bij Broekster Boys waren Raymond Mulder en Hedman Vellega centraal opgesteld. Kas Huizenga en Durk Pieter Boersma mochten de flanken verdedigen. Achterin liep het goed, want de mannen uit Leeuwarden kregen weinig tot geen kansen. Een team als Flamingo’s wil altijd voetballend spelen. Vandaar dat Broekster Boys ook naar hartelust kon aanvallen. Al na tien minuten werd een goed schot van de vrijstaande Stephan Overkempe tussen de palen geschoten. Toch wist de keeper van Flamingo’s het schot te stoppen. Toch wist Overkempe vier minuten later koppend de 1-0 aan te tekenen. En een minuut later was het 2-0 door Overkempe. Het voorbereidende werk was van Siemen Sake Kamstra. Halverwege de eerste helft was het 5-0 in het voordeel van Broekster Boys. Twee maal scoorde Tjalling van der Meulen en Stephan Overkempe wist zijn hattrick vol te maken. Uit een penalty scoorde Flamingo’s nog tegen, zodat de ruststand 5-1 werd. Voor de rust was er nog een ongelukkige botsing tussen Overkempe van Broekster Boys en Raed van Flamingo’s. De speler van Flamingo’s had een diepe hoofdwond en moest zich onder doktersbehandeling laten behandelen. Scheidsrechter de Graaf had geen overtreding geconstateerd, maar legde het spel onmiddellijk stil. Ook trainer van Eijck verklaarde na afloop, dat er absoluut geen sprake was van hard spel. Het was allemaal zo sportief, aldus van Eijck.
De tweede helft begon met veel regen, zodat het veld glad werd. Remco Kooistra van Broekster Boys schoot in die tweede helft zelfs over het lege doel van Flamingo’s. De mannen uit Leeuwarden scoorden zelfs nog de 5-2. Toch wist invaller Patrick Huizinga een kwartier voor tijd nog de 6-2 aan te tekenen. Dit werd tevens de eindstand. De wedstrijd werd enige minuten eerder beeindigd door een botsing tussen de snelle Stephan Overkempe en de keeper van Flamingo’s. Beiden bleven geblesseerd liggen, maar de keeper van de Flamingo’s was er het ergst aan toe.Scheidsrechter Hielke de Graaf uit Kollumerzwaag was van mening, dat de wedstrijd zeer sportief was. En toch twee mensen geblesseerd. Jammer, jammer, aldus de Graaf. Ook trainer Klaas Dijkstra was niet blij met de blessures van de Flamingo spelers. Wel was Dijkstra tevreden over het vertoonde spel van Broekster Boys. De eerste twee zaterdagen staan al weer twee competitie wedstrijden gepland. Op 7 februari zal het team uit Damwoude afreizen naar Buitenpost en dat zal niet gemakkelijk worden.          

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.