Burgum verandert voor één dag in kunstdorp

zo. 24 augustus · 15:252025 · 15:25 · RTV NOF

BURGUM – Het centrum van Burgum stond zaterdag 23 augustus volledig in het teken van kunst. Tijdens een speciaal evenement, georganiseerd door de Burgumer Activiteiten Commissie (BAC) in samenwerking met Vakwerk, presenteerden ruim vijftig kunstenaars hun werk aan het publiek. Bezoekers konden genieten van een breed aanbod aan kunstvormen: van schilderijen en keramiek tot livemuziek.

Mohamed Yettefti & Wopke Scholte

De kramen stonden verspreid door het dorp, waardoor Burgum voor één dag veranderde in een levendig kunstdorp. Om 11.00 uur gaf kunstenaar Jan van der Meulen het officiële startsein door de eerste penseelstreken te zetten op een groot doek. Gedurende de dag konden bezoekers hun eigen bijdrage aan dit kunstwerk leveren, waardoor er een gezamenlijk schilderij ontstond.

Volgen kunstenaar Jan is het maken van kunst heel erg belangrijk. De mens is door de technische revolutie zijn kunstzinnige en spirituele denkenken kwijt geraakt. En dit kan juist de mens zoveel vreugde geven. Als je schildert of op andere manier creatief bezig bent dan geeft dat zoveel vreugde, dan denk je niet aan kwaad maar juist aan goed.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Mohamed Yettefti & Wopke Scholte