Code oranje tot 10 uur: “Grote kans op ongelukken door ijzel”
DE WESTEREEN – Inwoners van de regio Noordoost-Fryslân en de Waddeneilanden moeten vanaf donderdagavond laat rekening houden met gevaarlijke gladheid. Door ijzel geldt in het noorden van Nederland code oranje, waarschuwt het KNMI.
IJzelregen
In de nacht naar vrijdag en vrijdagochtend trekt een gebied met lichte regen over het noorden. Omdat de temperatuur onder het vriespunt ligt, bevriest de regen direct op wegen, fietspaden en stoepen. Hierdoor ontstaat verraderlijke gladheid die slecht zichtbaar is, met een verhoogde kans op ongelukken. Code oranje geldt in Fryslân in eerste instantie tot 09:00 uur.
Naast Fryslân krijgen ook Groningen, Drenthe en de Waddeneilanden te maken met ijzel. In Flevoland, Overijssel en delen van Gelderland en Noord-Holland kan het plaatselijk ook glad worden; daar geldt code geel.
De gladheid neemt in de loop van vrijdagochtend weer af, als eerste in Fryslân. Weggebruikers wordt geadviseerd extra voorzichtig te zijn en, waar mogelijk, reizen uit te stellen.
Update
Het KNMI heeft de waarschuwing voor gladheid opnieuw verlengd. Voor het vasteland en de Waddeneilanden geldt code oranje nu tot 10.00 uur. Daarna is de kans op gladheid nog niet helemaal voorbij, tot 12.00 uur geldt dan nog code geel.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.