Afgelopen maandagavond werd in de Colle een feestelijke avond georganiseerd door KWF kankerbestrijding afdeling Kollumerland. Het eerste gedeelte van de avond werd verzorgd door dr. Wijnand Helfrich, onderzoeker in het UMCG. De titel van zijn lezing was: Wat gaat er mis in een kankercel?
In boeiende en heldere taal legde hij uit wat er gebeurt met de menselijke lichaamscellen en ook wat er mis kan gaan, zodat er kanker kan ontstaan. Ook vertelde hij over de onderzoeken naar de bestrijding van kanker die hij leidt en mede uit kan voeren dankzij de steun van het KWF.
Hiervoor is natuurlijk veel geld nodig. Een groot bedrag hiervan wordt opgehaald door collectanten. Vele collectanten zetten zich hiervoor reeds jarenlang trouw in. De KWF kankerbestrijding kan hier niet zonder en waardeert hun inzet bijzonder. Daarom werden op deze avond veel jubilarissen gehuldigd.
Drie personen zijn twaalf en een half jaar wijkhoofd en twintig personen twaalf en een half jaar collectant. Een persoon is vijfentwintig jaar wijkhoofd en drie personen vijfentwintig jaar collectant. Namens het KWF kregen ze door coördinator Ettje Wassenaar en voorzitter Fimke Pijnacker een draaginsigne opgespeld en een boeket bloemen uitgereikt.
© Foto’s: Sake Beerstra