Dantumadeel Cup editie 28 in het teken van eerbetoon aan Fré Douma

di. 30 december · 14:592025 · 14:59 · Demi Hoekstra

DAMWALD – De 28e editie van de Dantumadeel Cup stond volledig in het teken van sport, verbondenheid en een indrukwekkend eerbetoon aan Fré Douma, die op 8 juni jongstleden plotseling is overleden. Douma was voorzitter van de Dantumadeel Cup en daarnaast nauw betrokken bij voetbalvereniging Broekster Boys.

Meint de Vries

Samen met Hannie Bosma en Sije Heidstra zette hij het toernooi voort op het moment dat de oprichters, Ulbe Keegstra en Wim Rotteveel, wilden stoppen. Zonder hun inzet had deze 28e editie waarschijnlijk geen doorgang gevonden. Om die reden werd het toernooi bewust gespeeld in de geest van Fré Douma.

Bij de opening heette Albert Boersma alle aanwezigen welkom, waarna een minuut stilte werd gehouden ter nagedachtenis aan Douma. De stilte maakte diepe indruk: in de zaal was het muisstil. Aansluitend volgde een warm applaus. Wethouder Rommy Kempenaar verrichtte daarna de officiële opening van het toernooi.

Sportief gezien kende de Dantumadeel Cup een aantrekkelijk en spannend verloop. In poule A liet Broekster Boys direct zien waarom het team tot de favorieten behoorde. Met drie overwinningen eindigden zij overtuigend als eerste. Zwaagwesteinde verraste door knap als tweede te eindigen en zich eveneens te plaatsen voor de kruisfinales.

Poule B bleef tot het einde spannend. Na twee speelrondes stonden alle teams gelijk in punten. Uiteindelijk eindigde VCR als eerste, met gastteam FC Birdaard als verdienstelijke nummer twee.

In de kruisfinales was Broekster Boys met 3-0 te sterk voor FC Birdaard. De andere halve finale tussen Zwaagwesteinde en VCR werd met 3-1 gewonnen door Zwaagwesteinde. In de strijd om de derde plaats liet FC Birdaard opnieuw zien waarom het een gewaardeerde gast is door VCR met 4-2 te verslaan.

De finale ging tussen Broekster Boys en Zwaagwesteinde, dat voor het laatst in 2004 de Dantumadeel Cup wist te winnen. Zwaagwesteinde kreeg in het begin enkele goede kansen, maar wist deze niet te benutten. Daarna kwam de kwaliteit van Broekster Boys duidelijk bovendrijven en werd de finale overtuigend met 5-0 gewonnen. Daarmee pakte Broekster Boys voor de derde keer op rij de Dantumadeel Cup. De overwinning werd opgedragen aan Fré Douma, wat zorgde voor een passend en waardig eerbetoon.

De organisatie kijkt terug op een zeer geslaagde editie: goed bezocht, met een geweldige sfeer en sportieve wedstrijden. Editie 28 van de Dantumadeel Cup zal worden herinnerd als een dag waarop sport, respect en saamhorigheid hand in hand gingen.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Meint de Vries