De Achterblijvers te zien in Museum ’t Fiskerhûske

za. 14 februari · 13:28 · RTV NOF

MODDERGAT – Vrijdag 13 februari is in Museum ’t Fiskerhûske in Moddergat de expositie De Achterblijvers geopend. Na een korte inleiding door museumdirecteur Hans Groeneweg kreeg keramiste Wietske Hellinga het woord. Hellinga ging in op de ontstaansgeschiedenis van het project en de steun die zij daarbij ontving.

Henk van der Linden

Het kunstwerk vormt een eerbetoon aan onze voorouders. Door de eeuwen heen kwamen en vertrokken velen langs de Waddenkust, maar de kwelderbewoners bleven. Zij vormden een krachtig en hoopvol volk, gekenmerkt door veerkracht en doorzettingsvermogen. Met keramische koppen heeft Hellinga een deel van deze geschiedenis zichtbaar gemaakt.

De werken zijn geïnspireerd op historische portretten van inwoners van Paezens-Moddergat. Op 17 mei 2025 werden de koppen op het wad blootgesteld aan de natuurlijke cyclus van eb en vloed. Het resultaat van dit proces is te zien tijdens de expositie, die loopt van 14 februari tot en met 4 juli 2026. Het museum is geopend van maandag tot en met zaterdag, van 10.00 tot 17.00 uur.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Henk van der Linden