De dag van de boerin
METSLAWIER – 10 september is de dag van de boerin. Misschien wat minder bekend dan de secretaresse dag maar zeker niet onbelangrijk.
METSLAWIER – 10 september is de dag van de boerin. Misschien wat minder bekend dan de secretaresse dag maar zeker niet onbelangrijk.
De boerin is toch vaak betrokken bij al het wel en wee op het bedrijf, zakelijk en privé gaan door elkaar aan de keukentafel bij het boerengezin.
Op dit moment speelt er erg veel in de landbouw. We hebben te maken met 50% reductie van de veestapel i.v.m. stikstof, kaderrichtlijn water, nieuwe gemeenschappelijk landbouwbeleid, afschaffing derogatie (minder dierlijke mest op ons land) en een ministerie van landbouw die tot nu toe geen toekomstperspectief voor de boer op papier kon zetten.
Er is een bericht naar de gemeente Noardeast-Fryslân gestuurd of ze hier ook aandacht aan wilden besteden. zaterdag kwam wethouder Braaksma op het bedrijf van Jan en Tjitske Veenstra uit Metslawier om samen met andere boerinnen in gesprek te gaan in het kader van dag van de boerin.
Als waardering kregen ze een prachtig bos bloemen van de gemeente Noardeast-Fryslân.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.