De Lauwers simpel langs Boerakker

zo. 4 april · 00:002010 · 00:00 · Bauke

Zaterdag 3 april stond het tiende thuisduel van het seizoen op het programma voor De Lauwers. Van de vorige negen wedstrijden op sportpark ’t Meertenust wisten de blauw witte zes winnend af te sluiten. Ook vandaag werd de horde Boerakker makkelijk genomen.

Zaterdag 3 april stond het tiende thuisduel van het seizoen op het programma voor De Lauwers. Van de vorige negen wedstrijden op sportpark ’t Meertenust wisten de blauw witte zes winnend af te sluiten. Ook vandaag werd de horde Boerakker makkelijk genomen. 


45 seconden na het beginsignaal van scheidsrechter Klijnstra had Martijn Fokkema de eerste kans van de wedstrijd. Maar hij zag zijn schot gestopt worden door de keeper.. Wouter Broers krijgt hierna de bal nog voor maar een speler van Boerakker voorkomt een doelpunt. In de minuten hierna is er druk van beide kanten. Beide ploegen gaan alleen slordig met de kansen om. Na een overtreding van Gerjan Claus op zijn directe tegenstander krijgt Boerakker een vrije trap. Keeper Harry Agema redt en uit de tegenaanval ontstaat er een kans voor De Lauwers. Jammer genoeg is Erik Brouwers net te laat om de counter af te ronden. Hierna volgt weer een goede kans voor De Lauwers. Josbert Timersma geeft een prima bal op Albert Jan Zijlstra. Albert Jan neemt de bal goed mee maar hij weet niet te scoren. Hij schiet ver naast. Een minuut later is het wel raak. Martijn Fokkema schiet van ruime afstand op doel de keeper van Boerakker duikt over de bal heen: 1-0. Boerakker biedt in deze fase van de wedstrijd niet veel tegenstand. Als keeper Agema in de 41e minuut een lange bal op de goed spelende Fokkema past, kan deze de bal Boers mee geven. Jammer genoeg is zijn inzet niet hard genoeg. De ruststand is dan ook 1-0.  


In de tweede helft komt De Lauwers goed uit de kleedkamer. Er ontstaan kleine kansjes en de druk op de achterhoede van de gastheren neemt toe. In de 60e minuut is het dan ook terecht raak. Wiebe Zuidersma neemt de gegeven vrije trap. De bal gaat over de verdedigers van Boerakker heen en belandt bij Fokkema. Fokkema speelt de keeper uit en scoort beheerst de 2-0 binnen. Vlak daarna wordt Wouter Broers gewisseld en komt Robert Ozinga in het veld. Ozinga komt rechtshalf te spelen en Albert Jan Zijlstra schuift een plek door naar voren. De Lauwers gaat op zoek naar de derde goal. Zo kopt Albert Jan Zijlstra de bal goed door naar Martijn Fokkema. Er zit alleen een voet tussen van een verdediger van Boerakker. Uit de tegenaanval komt de goal van Boerakker. Harry Agema mist de bal volledig waardoor de spits van Boerakker de bal vrij in kan schieten; 2-1. De Lauwers laat zich niet van de wijs brengen en gaat op jacht naar de 3-1. Albert Jan Zijlstra gaat alleen op de keeper af na een goede uittrap van Harry Agema. Alleen wordt hij  onderweg naar de goal onder uitgehaald  door een verdediger van Boerakker. Waar iedereen rekent op een rode kaart, doet de niet sterke fluitende leidsman het af met een gele kaart. De uit deze situatie onstaande vrije trap weet Josbert Timersma te benutten. Hij schiet de bal mooi in de rechteronderhoek.. De eindstand komt op het bord door de derde goal van Martijn Fokkema. Erik Brouwers geeft een mooie bal op Martijn Fokkema. Fokkema rondt beheerst af; 4-1. Na de goal volgt er een wissel voor de Lauwers. Erik Brouwers gaat eruit en Hedman Vellenga komt erin. In het laatste kwartier van de wedstrijd volgen er nog een aantal kleine kansjes voor De Lauwers.


Zo weet De Lauwers ook het tiende thuisduel winnend af te sluiten. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Rood Zwart Baflo.


Verslag: Hedman Vellenga VV De Lauwers


Foto’s: Popke Wilpstra vv De Lauwers

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.