Dokkumse Ilse Kraaijeveld zwemt EK-limiet op 50 m vrije slag
Dokkumse Ilse Kraayeveld heeft tijdens een Internationale Zwemwedstrijd het Duitse Aken een EK-limiet gezwommen op de 50 m vrije slag.
Ilse Kraaijeveld heeft zaterdagmiddag een EK-limiet gezwommen op de 50 vrije slag. Tijdens een Internationale wedstrijd in het Duitse Aken zwom de Dokkumse 25,37. Dat is achthonderdste seconde onder de limiet, die haar toegang moet verschaffen tot het titeltoernooi in Rijeka in Kroatie. De limiettijden zijn richttijden; het is dus aan de bondscoach of hij Ilse ook daadwerkelijk oproept om mee te gaan. De 0.25.37 was tevens een Fries Jaargangsrecord voor meisjes o.18 jaar.
Voor de voormalig zwemster van Z & PC De Granaet uit Dokkum stonden de trainingen al wekenlang in het teken van deze wedstrijd, omdat Aken een van de weinige gelegenheden is waarop zwemmers zich mogen kwalificeren. Ilse had zelfs voor deze wedstrijd een Speedo LZR-badpak aangeschaft. Het kost haar gemiddeld drie kwartier om zich in het pak te hijsen.
Tijdens de finale zwom Ilse naar een 4e plaats in een tijd van 0.25.41.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.