Dongeradeel wil ‘één grote gemeente op zand en klei rond Dokkum’
Ondanks twijfel en verdeeldheid onder gemeentes waarmee Dongeradeel wil herindelen, blijft de gemeente positief over één grote gemeente in Noordoost-Friesland.
Dongeradeel wil het liefst één grote gemeente, gebouwd op zand en klei rond de regiostad Dokkum. Dat staat in een rapport over samenwerking of herindeling met gemeentes, waar de gemeenteraad 22 januari gaat praten. Het college van Burgemeester en Wethouders geeft daarin het voorzetje dat een herindeling de beste optie voor het Noordoosten lijkt te zijn.
Achtkarspelen, Kollumerland en Ferwerderadiel twijfelen of hebben een andere visie op hoe een grote gemeente er uit moet zien. Dantumadeel lijkt nog het meest herindelingsgezind met Dokkumerlân; een combinatie tussen Dantumadeel en Dongeradeel. De gemeentes zoeken naar wegen om bestuurlijk en economisch sterker te worden, alleen de vorm waarin blijft een vraagstuk.
Een tussenvorm, waarin er nog intensiever dan nu wordt samengewerkt, is ook niet ondenkbaar. Momenteel werken de gemeentes al samen in NOFA, de Noordoost-Friese Aanpak. 22 januari vergadert de gemeenteraad Dongeradeel, de belangrijkste gemeente in de mogelijke herindeling, over de varen koers.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.