DOS doet goede zaken tegen Dosko

zo. 28 oktober · 00:002012 · 00:00 · Bauke

Het eerste herenteam van DOS uit Kollumerzwaag heeft zaterdag goede zaken gedaan door met 4-0 (25-21, 25-22, 25-21, 25-20) te winnen van naaste concurrent Dosko/ Acta uit Franeker.

Het eerste herenteam van DOS uit Kollumerzwaag heeft zaterdag goede zaken gedaan door met 4-0 (25-21, 25-22, 25-21, 25-20) te winnen van naaste concurrent Dosko/ Acta uit Franeker. Op voorhand stond er een mooie wedstrijd op het programma, omdat beide ploegen gelijkwaardig hadden gepresteerd tot nu toe. Het werd ook een mooie wedstrijd, waarin DOS op de juiste momenten nu wel doordrukte, iets wat in de laatste drie wedstrijden steeds niet lukte.

DOS begon de wedstrijd met Wouter de Vries, Douwe Kooistra, Kees Kloosterman, Peter Wolters, Hielke Broersma en Cornelis van Slageren in de basis en Pieter van der Wal en Gerrit de Beer op de reservebank. De ploeg begon stroef. De spelverdeler van Dosko serveerde zeer secuur in het rechterveld net achter de drie meter lijn en de verdediging van DOS had daar veel moeite mee. De Franekers namen vijf punten voorsprong. Toen de service eenmaal onder controle was, werd de eerste de beste goed opgezette aanval afgemaakt. Hielke Broersma kwam op de servicepositie te staan en zorgde met scherpe opslagen ervoor dat de stand weer gelijk getrokken werd. Vanaf dat moment werden de punten over en weer verdiend. Bij DOS waren het vooral Peter Wolters en Wouter de Vries die uitblonken met enkele harde en tactische aanvallen, bij Dosko waren het de diagonaal en de midspeler die enkele mooie punten maakten. Rond de twintig punten was het DOS die een beslissende voorsprong nam.

In de tweede set nam coach Appie Hietkamp geen risico en stelde dezelfde spelers op als in de eerste set. Wouter de Vries, die op de spelverdeling stond, kwam steeds beter in zijn spel en begon nu ook de midposities te bereiken. Toch was het opnieuw Dosko dat een voorsprong nam, en opnieuw door de eerder genoemde service. DOS speelde zich net als in de eerste set echter snel weer in de set door op zijn beurt goed te serveren op de nummer drie en de libero van Dosko. Aan het eind van de set besliste de thuisploeg via enkele mooie tactische punten ook de tweede set in zijn voordeel.

Het was nu zaak voor DOS om door te zetten. Kees Kloosterman, vooral in het achterveld een zeer belangrijke factor, werd bedankt voor zijn inbreng en maakte plaats voor Pieter van der Wal. Nieuwbakken spelverdeler Gerrit de Beer werd nog even aan de kant gehouden door coach Appie Hietkamp. Opnieuw een goede beslissing van de coach, want zelfs met deze ene wijziging in de basis kwam DOS zeer slecht uit de startblokken. Pieter van der Wal werd direct opgezocht in de passing en ook hij kon in eerste instantie niet goed omgaan met die rare services. Dosko plaatste daar ook nog even twee snelle midaanvallen overheen en nam zo een voorsprong van zeven punten. Toch lukte het DOS weer om de achterstand in te lopen. De ploeg deed dat ditmaal niet alleen via goed geplaatste services, maar ook via enkele puike blokkeringen van Peter Wolters, Douwe Kooistra en Pieter van der Wal. De aanvallers van Dosko kwamen er niet meer doorheen. Zelfs de tactische ballen achter het blok werden bijna allemaal gehaald door de verdedigers van DOS en tot aanval verwerkt. Dosko probeerde met enkele wissels de concentratie van de thuisploeg te onderbreken, maar dat hielp niet echt. De ploeg werd op een 3-0 achterstand in sets gezet.

De wedstrijd was gespeeld en het enige dat Dosko nog restte was het behalen van een puntje. De ploeg had er in principe recht op, want zo slecht werd er niet gespeeld. Het ontbrak de ploeg vandaag gewoon aan finesse. Dat overkwam de ploeg ook in de laatste set. Dosko nam nog een voorsprong, maar mede door de inbreng van Gerrit de Beer op de plek van Wouter de Vries werd die achterstand snel omgebogen in een kleine voorsprong. Het onderlinge verschil in punten bleef vervolgens redelijk gelijk, totdat de Franekers gingen knoeien aan het net. Er ontstonden communicatieproblemen tussen de spelverdeler en de aanvallers en dat zorgde voor veel fouten. De voorsprong groeide en doordat DOS zelf niet veel fouten meer maakte, werd ook de laatste set gewonnen.

Voor het eerst dit seizoen heeft de ploeg vijf punten aan het puntentotaal toe kunnen voegen en dat was nodig. Bij verlies was de ploeg namelijk in de gevarenzone geraakt, iets dat nu aan Dosko is overgelaten. DOS staat nu op de vijfde plek met veertien punten uit vijf wedstrijden en kan daardoor even weer rustig ademhalen en zich voorbereiden op de volgende wedstrijd. Die zal op 10 november om 17.00 uur gespeeld worden in sporthal de Saedkampe. Koploper Leeuwarden zal dan te gast zijn.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.