DOS subtopper na nederlaag tegen Hujades

ma. 16 november · 00:002009 · 00:00 · Bauke

Donderdagavond 12 november moest het eerste herenteam van DOS Kollumerzwaag in sporthal De Leegens het opnemen tegen Hujades, de nummer twee van de ranglijst.

Donderdagavond 12 november moest het eerste herenteam van DOS Kollumerzwaag in sporthal De Leegens het opnemen tegen Hujades, de nummer twee van de ranglijst. DOS begon de wedstrijd met een foutloze set, maar wist dit niet vol te houden. Hujades zette de wedstrijd naar zijn hand en speelde zich vooral door een uitstekende verdediging in 80 minuten naar een verdiende 3-1 overwinning (19-25, 25-16, 25-19, 25-19).


Speler coach Hendrik Postma kon door afwezigheid van Teun Schippers niet beschikken over een volledige selectie. De ploeg startte met Hielke Broersma, Peter Wolters, Kees Kloosterman, Hendrik Postma, Johan de Wit en Cornelis van Slageren in de basis en Appie Hietkamp op de bank. Vanaf het eerste fluitsignaal werd Hujades onder druk gezet. In eerste instantie met een goede service, maar later ook met prachtige aanvalscombinaties. Het was duidelijk dat DOS het beste uit de kleedkamer was gekomen. Hujades kwam er niet doorheen. Toen de blokkering van DOS ook nog eens op dreef was, leek de eerste set snel bekeken. Hujades bleef echter geloven in een goede afloop ook al stond de ploeg tien punten achter. Toen DOS enkele fouten achter elkaar maakte leek dit zich zowaar nog uit te betalen, maar even later was de set toch nog gespeeld.


DOS was een beetje dom geweest om Hujades zover weer terug te laten komen, want hierdoor had de ploeg weer nieuw elan kunnen vinden. Het had in de eerste set 12-25 kunnen zijn en dat had een heel andere wedstrijd kunnen betekenen. Het was echter niet zo gegaan en Hujades had zich in de wedstrijd gespeeld. De ploeg was de tweede set, mede door een tactische omzetting in de opstelling, oppermachtig en speelde DOS vooral aan het net op midpositie helemaal weg. De aanvallers waren prima op dreef en scoorden veel via touché op de buitenposities. Hujades bleek een zeer taaie ploeg te zijn met dezelfde speelstijl als DOS alleen dan aanvallend efficiënter. DOS was in deze tweede set volstrekt kansloos.


In de derde set kwam Appie Hietkamp in de ploeg voor Hielke Broersma en gehoopt werd dat hij het op zijn heupen zou krijgen. Appie Hietkamp speelde prima, maar ook hij kon niet voorkomen dat Hujades opnieuw sterk begon en een voorsprong van vier punten nam. DOS wist de achterstand terug te brengen tot een punt, maar direct daarna veloren de buitenaanvallers hun concentratie. Wel vier aanvallen werden buiten of in het blok geslagen en zodoende werd Hujades in een zetel geholpen. De set was binnen een paar minuten afgelopen.


DOS moest in de vierde set iets doen om er toch nog een wedstrijd van te maken. Peter Wolters werd naar de kant gehaald en Hielke Broersma kwam weer het veld in. DOS moest iets doen om er nog iets van te kunnen maken. Met een sterke service werd Hujades net als in de eerste set onder druk gezet met een voorsprong van vier punten als resultaat. Deze bleef de gehele set in stand tot 12-16 toen de scheidsrechter enkele vreemde beslissingen nam. De verkeerde aanvallen aan de kant van DOS die daaruit voortvloeiden, deden de set doen kantelen. Hujades werd opnieuw in het zadel geholpen en de ploeg maakte daar dankbaar gebruik van. Er werd een snelle voorsprong opgebouwd en deze bleef tot aan het eind van de set staan.


DOS heeft aan de confrontatie een punt overgehouden, maar er had meer ingezeten als de ploeg aanvallend en blokkerend veel doortastender was geweest op bepaalde belangrijke momenten. Komende zaterdag mag de ploeg in de thuiswedstrijd tegen het lager geklasseerde Leevoc uit Leeuwarden laten zien dat de ploeg geleerd heeft van deze wedstrijd.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.