Drugscontrole bij Holwerter pier leidt tot arrestatie en vondst grote partij cocaïne
AMELAND – Bij een drugscontrole bij de veerpier in Holwert zijn vrijdag meerdere overtredingen geconstateerd. De controle werd uitgevoerd door de politie van Noordoost-Fryslân en Ameland, samen met handhaving van Noardeast-Fryslân en de douane.
Tijdens de actie werden speurhonden van de douane ingezet. Deze honden zijn speciaal getraind in het opsporen van verdovende middelen in bagage van reizigers.
In totaal werden 139 personen gecontroleerd. Daarbij werden drie gevallen van bezit van softdrugs vastgesteld. Ook werden twee processen-verbaal opgemaakt voor het bezit van harddrugs. Daarnaast kreeg één persoon een proces-verbaal voor het bezit van illegaal vuurwerk.
Tijdens de controle werd ook een auto aan een inspectie onderworpen. In het voertuig troffen de controleurs een grote hoeveelheid cocaïne aan. De bestuurder werd daarop aangehouden. Hij wordt tevens verdacht van rijden onder invloed van drugs.
Na de aanhouding doorzochten agenten de woning van de verdachte. Daarbij werden onder meer aanvullende verdovende middelen aangetroffen. Het voertuig van de verdachte is in beslag genomen.
De politie laat weten dat het onderzoek naar de zaak nog in volle gang is. Over de identiteit van de verdachte en de exacte hoeveelheid aangetroffen drugs zijn vooralsnog geen nadere details bekendgemaakt.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.