BUITENPOST – Douwe Kroodsma en Grietje Kroodsma-Reitsma uit Buitenpost vieren woensdag dat ze 60 jaar getrouwd zijn. Locoburgemeester Harjan Bruining bracht het echtpaar woensdag een bezoek om hen persoonlijk te feliciteren met dit bijzondere jubileum.
Douwe, geboren in Burgum en Grietje geboren in Tzum kennen elkaar al sinds hun jeugd. Ze zaten samen op de basisschool in Jannum en groeiden als het ware samen op. Op 7 mei 1965 traden ze in het huwelijk. Het paar kreeg vier kinderen, drie zonen en een dochter en inmiddels zijn er negen kleinkinderen en twee achterkleinkinderen.
Na hun huwelijk vestigde het echtpaar zich in Hiaure, waar ze een boerderij huurden. Vijf jaar later verhuisden ze naar een eigen boerderij in Ie. Daar hebben ze twintig jaar gewoond totdat een van hun zoons het bedrijf overnam en zij verhuisden naar Buitenpost, waar ze nog altijd wonen. Het 60-jarig huwelijk wordt in familiekring gevierd.