Eerste kievitsei gevonden in Kollumerland c.a.
Op woensdag 11 maart 2008 is om 14.36 uur het eerste kievitsei van de gemeente Kollumerland c.a. gevonden door de heer Hendrik Machiela uit Kollumerzwaag.
Op woensdag 11 maart 2008 is om 14.36 uur het eerste kievitsei van de gemeente Kollumerland c.a. gevonden door de heer Hendrik Machiela uit Kollumerzwaag (geboren in 1973). De heer Machiela vond het ei rond het kerkje van Augsbuurt, in één van de velden aan de Trekweg. Hij heeft het ei ’s middags om kwart over vijf aangeboden aan burgemeester Bilker in het gemeentehuis van Kollumerland c.a.
Na de vondst heeft de heer Machiela direct de Vogelwacht Veenklooster / Kollumerzwaag gebeld. Hij is hier al jaren lid van. Er is contact gezocht met het gemeentehuis in Kollum. Hij kon hier ’s middags om kwart over vijf terecht om het ei aan burgemeester Bilker aan te bieden. Na de lottering werd het ei goedgekeurd. Ook de papieren van de heer Machiela waren in orde. Burgemeester Bilker heeft vervolgens de vinder een oorkonde uitgereikt, een bos bloemen en uiteraard het vindersloon.
In 2007 werd het eerste ei van Kollumerland c.a. gevonden op 8 maart, ook in de buurt van Augsbuurt.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.