HEGEBEINTUM – Op zaterdag 5 november werd er een open huis gehouden bij de Harsta State in Hegebeintum. Iedereen was van harte welkom om het nieuwste museum- en vakantiehuis van Hendrick de Keyser Monumenten te bezichtigen. De 18e-eeuwse salon is voorzien van uniek houtsnijwerk in Lodewijk XVI-stijl. De inrichting is in de stijl van de 19e eeuw. Vanaf 6 november is de salon regulier open voor het publiek, net als de tuin waar in het voorjaar de stinzenflora bloeit. Een bezoek aan de tuin met onder andere de zeldzame blauwe anemoon en het Haarlems klokkenspel is een absolute must.
Harsta State wordt toegevoegd aan het culturele ensemble van het Kennis- en Informatiecentrum met archeologisch steunpunt en de Romaanse kerk op de terp. Het huis en de kerk zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Per november is dit ensemble – ook als geheel – te bezoeken. Hiertoe zijn Hendrick de Keyser en Stichting Terp Hegebeintum onlangs een samenwerking met elkaar aangegaan.
Vakantiehuis
In de linkervleugel van het huis is een tweepersoons appartement ingericht dat gehuurd kan worden voor vakanties, weekenden, of als gastenverblijf. Door het bijzondere interieur waan jij je in de 19de eeuw terwijl je geniet van modern comfort. Vanuit Harsta State kun je heerlijk wandelen en fietsen langs de mooie Waddenkust en de vele terpdorpen.
Hendrick de Keyser Monumenten zet zich al sinds 1918 in voor het behoud van architectonisch of historisch waardevolle gebouwen en hun interieur in Nederland. De Vereniging doet dit door panden te verwerven, en ze vervolgens duurzaam te restaureren en te verhuren. De zo opgebouwde collectie geeft een representatief beeld van de Nederlandse architectuur- en interieurgeschiedenis. De collectie omvat inmiddels 440 panden, waaronder huizen, boerderijen, buitenplaatsen, villa’s en raadhuizen, verspreid over 112 plaatsen in heel Nederland. De huizen blijven behouden door ze te gebruiken. Veel van de panden worden verhuurd als woonhuis of als bedrijfspand. Sommige huizen zijn te huur als vakantiehuis of je kunt er trouwen, vergaderen of een bijeenkomst organiseren. Onze museumhuizen zijn te bezoeken als museum. Vereniging Hendrick de Keyser is partner van de VriendenLoterij. Voor meer informatie zie: www.hendrickdekeyser.nl.