Friese kermissen hebben te lijden door hoge dieselprijzen: “It feest moat trochgean”
DOKKUM – Het kermisseizoen in Fryslân begint, maar er hangt een dikke donkere wolk boven de sector. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten begon de diesel voor sommige exploitanten bijna niet te betalen.
Denk aan de vrachtwagens, maar ook de attracties van de kermissen. De botsautootjes en de draaimolen, allemaal draaien ze op aggregaten en daar moet natuurlijk diesel in. De sector heeft het daarom moeilijk op dit moment, zegt Atze Lubach. Hij is voorzitter van de Nationale Bond van Kermisbedrijfhouders. “De diselpriis is sa ferskriklik heech, wy fernimme it oan alle kanten”, vertelt hij.
De kermissector zit de laatste jaren wel vaker in de hoek waar de klappen vallen. “Mei koroana soene wy op Keningsdei ek wer op paad wêze, mar it duorre folle langer. Hjir hawwe wy ek gjin oersjoch fan hoe’t it ferrint”, zegt hij. “Wy hoopje dat de diselprizen sa gau mooglik wer leger wurde.”
Nu de partijen in het Midden-Oosten akkoord zijn over een wapenstilstand, is het afwachten wat het met de prijs gaat doen. Lubach weet niet of de prijs ooit weer naar het oude niveau zal zakken.
Toegangsprijzen omhoog?
Dat mensen minder ver willen reizen om naar een kermis te gaan, merkt de sector nu al. Het zal hoe dan ook een moeilijk seizoen worden, weet Lubach. Hij wil er alles aan doen om de toegangsprijzen betaalbaar te houden voor de consument.
“Benammen yn tiden fan ûnwissigens en ûnrêst yn ‘e wrâld, is de merke en it doarpsfeest sa’t wy dat yn Fryslân fiere hiel wichtich. Dat moatte wy yn stân hâlde, it feest moat trochgean.”
“Wy binne it folksfeest, dan moatst ek soargje dat it publyk feest fiere kin”, zegt Lubach.
Minder opengaan of andere tijden hanteren zal volgens Lubach niet werken. “It is oerdeis troch de wike wol wat rêstiger, mar mei ûndúdlike iepeningstiden jagest dyn besikers ek fuort.”
Electrificatie
Elektrificatie is voor veel bedrijven het antwoord op de hoge dieselprijzen, maar Lubach ziet dat in de wereld van de kermissen niet meteen gebeuren. “Wy ride al jierren yn it twaddehânsk materiaal fan transportbedriuwen, mei in frachtwein kinne wy noch jierren ús attraksjes en wenningen ferfiere.”
En bovendien: “Wy fertsjinje ús jild net mei de frachtweinen, in ynvestearring fan 250.000 oant 300.000 foar in elektryske frachtwein fertsjinje wy net werom mei de merken.”
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.