Geen Noordoost Fries succes op de Freule

do. 6 augustus · 06:05 · RTV NOF

WOMMELS – Dronryp heeft woensdag de 124e Freulepartij gewonnen. Het partuur met Dennis Bida, Allart van der Meer en Jort de Kroon was in de finale veel sterker dan Franeker. De wedstrijd eindigde in 5-1 en 6-6. Voor Dronryp is het de achtste keer dat het de Freulepartij wint. De parturen uit Noordoost Fryslân wisten deze editie niet te stunten.

Henk Bootsma

Dronryp speelde de hele dag erg sterk. De ploeg kreeg in alle wedstrijden samen maar weinig punten tegen en begon elke wedstrijd goed. Volgens Jort de Kroon was dat belangrijk. Doordat de wedstrijden kort duurden, hield het team veel energie over. In de finale maakte Dronryp bijna geen fouten en was de wedstrijd na iets meer dan een half uur beslist.

Franeker verloor de finale, maar was toch tevreden met de tweede plaats. Het team had niet verwacht de finale te halen. In de eerste ronde kwam Franeker nog terug van een grote achterstand. Volgens de spelers was Dronryp deze dag simpelweg te sterk. Zij maakten bijna geen fouten, waardoor Franeker weinig kansen kreeg.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.