Gelukkige bekerwinst voor Broekster Boys
Broekster Boys heeft tot nu toe een vreemd bekertoernooi. In de voorronden schoot Siemen Sake Kamstra Broekster Boys in de laatste minuut tegen derdeklasser Hardegarijp naar de volgende ronde.
Broekster Boys heeft tot nu toe een vreemd bekertoernooi. In de voorronden schoot Siemen Sake Kamstra Broekster Boys in de laatste minuut tegen derdeklasser Hardegarijp naar de volgende ronde. In de eerste knock-out ronde troffen de mannen uit Damwald vijfdeklasser Scharnegoutum en er werd ruimschoots gewonnen. In de tweede knock-out ronde werd vierdeklasser TOP’63 aan de zegekar gebonden. Afgelopen zaterdag was er de derde knock-out ronde. Inzet was een plaats bij de laatste zestien in het bekertoernooi. Thuis mocht Broekster Boys aantreden tegen tweedeklasser VVI uit Idskenhuizen.
De wedstrijd was nog maar net begonnen als de bal door keeper Karim Oortgijsen wordt gepakt. Bij deze actie werd spits Broer van der Zijl meegenomen en de VVI spelers appelleerden bij scheidsrechter R. Werkhoven voor een penalty. De scheidsrechter wuifde alles weg. Broekster Boys kwam beter in zijn spel, maar gevaarlijk werd Broekster Boys niet. VVI was met uitvallen levensgevaarlijk. Vooral Johannes Kuperus bleef de achterhoede van Broekster Boys handen vol werk bezorgen. Een vrije trap van Ronald de Jong werd perfect gestopt door keeper Karim Oortgijsen. Albert Wijbenga van Broekster Boys schoot uitstekend op de goal van VVI, maar keeper Ruben Doorn redde uitstekend. Enkele minuten voor het rustsignaal kwam Ronald de Jong alleen voor keeper Karim Oortgijsen. Oortgijsen wist weer uitstekend het leer te stoppen. De ruststand werd daardoor 0-0.
In de rust wisselde trainer Wietse van der Veen Abe Dreijer. René Peterson was zijn vervanger. Toch was de eerste kans weer voor VVI. Broer van der Zijl knalde de bal naast het doel. VVI kreeg de beste kansen, maar VVI was zwak in de afwerking. En natuurlijk was keeper Karim Oortgijsen zondermeer de uitblinker bij Broekster Boys. En verdediger Jouke Sjoerdstra speelde een uitstekende tweede helft. VVI bleef gevaarlijk, maar de kansen bleven in de tweede helft gering aan beide kanten. Tjalling van der Meulen knalde een vrije trap hoog over. En in de laatste minuut schoof de gevaarlijke goalgetter van VVI de bal naar Ronald de Jong. De Jong schoot te zacht en Karim Oortgijsen greep daarna de bal niet klemvast. De bal kwam niet over de doellijn en Broekster Boys zwijmde. Scheidsrechter Werkhoven blies daarna voor het eindsignaal en penalty’s volgden.
Tjalling van der Meulen knalde de eerste penalty over en Jitze Lindeboom schoot daarna de bal naast. Stephan Overkempe, Siemen Sake Kamstra en Sjoerd Westra wisten daarna allen te scoren. Menno de Vries, Aurelius Faber en aanvoerder Johannes Kuperus deden daarna hetzelfde. Martin Jan Ernst schoot vervolgens de 4-3 binnen. Goalgetter Johannes Kuperus mocht daarna aanleggen voor de gelijkmaker. Kuperus schoot de penalty ver naast het doel van Karim Oortgijsen. Broekster Boys wist dus op gelukkige wijze de wedstrijd naar zich toe te trekken en zal moeten afwachten, wie de volgende beker tegenstander zal zijn.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.