Germ Terpstra wint fierljeppen in Burgum
BURGUM – Bij de eerste fierljepwedstrijd van het seizoen in Burgum sprong Germ Terpstra uit Tzum woensdagavond het verst, schrijft Omrop Fryslân. Met 20,71 meter liet hij Rutger Piersma (19,35) en Bauke de Jong (18,95) achter zich. “Dit is een heel prettig gevoel”, zegt de 20-jarige Terpstra over zijn eerste winst. “Ik ben de hele winter zes dagen per week aan het trainen geweest en het is mooi dat dat nu goed valt.”
Terpstra was al op jonge leeftijd een talent in het fierljeppen, maar springt dit jaar voor het eerst in de hoogste leeftijdscategorie (senioren). Toch voelt hij geen druk. “Het maakt niet uit in welke klasse je springt want een schans is een schans. Dat verandert voor mij niets.”
Hanneke Westert uit Sneek kwam bij de vrouwen als beste uit de bus. Met 16,43 meter was ze net wat beter dan Marrit van der Wal (16,35). Femke Rispens (15,11) pakte de derde plaats. “Ik baalde wel dat het begin van de competitie was uitgesteld”, zegt Westert. De wedstrijd zou eigenlijk zaterdag worden gehouden, maar werd toen afgelast vanwege slecht weer. “Dus het is mooi dat ik me nu kan laten zien. Het jeukt bijna om weer te beginnen dus laat nu de rest van het seizoen maar komen.”
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.