Geslaagde ponydag voor team Kollumersweach op Hynstedagen Sumarreheide
KOLLUMERSWEACH/SUMARREHEIDE – Vrijdag 18 juli werd de vrachtwagen van Bevetra Horsetransport weer beschikbaar gesteld voor de pony’s en kinderen van Kollumersweach. Dit jaar werden er acht pony’s opgeladen die meededen aan de Hynstedagen, in meerdere categorieën.
De pony’s moesten eerst klaargemaakt worden voor de ponykeuring. Jurre Beerda (5) mocht het spits afbijten met pony Pieter. Jurre kreeg hierbij hulp van Esmee van der Land (4) en Jelyne Kamstra (9). In de groep erna mocht Jurre, onder toezicht van Omrop Fryslân, in actie komen met shetlander Henk. Broer Gaele hielp hem deze ronde ook.
In groep 5 was het druk met Kollumersweachsters: Rimke Wijbenga (10) met Sunprise, Mayke van der Land (9) met Twister en Wyke Wijbenga (5) met Boefke. Esmee Bijlsma (10) met Bubblegum kwam het blok erna in actie, evenals dorpsgenoot Fenna van der Land (7) met Valentino.
Alle kinderen hebben goed hun best gedaan, helaas was er dit jaar geen kampioenskeuring.
Bij ‘bestgaande rijpony’ deden drie Kollumersweachsters mee: de zusjes Rimke en Wyke Wijbenga en Esmee Bijlsma. Twaalf amazones namen het tegen elkaar op in deze categorie. Het was een spannende strijd. Uiteindelijk streden drie amazones om de prijzen, waaronder de zusjes Wijbenga. Rimke werd tweede en Wyke derde – een uitstekende prestatie van deze nog jonge amazones (5 en 10 jaar).
“Piet en Alina Beerda van Bevetra Horsetransport willen we in het bijzonder bedanken. Zij sponsoren al meerdere jaren het transport van de pony’s – een fantastische belevenis voor de kinderen.”
Na ‘bestgaande rijpony’ was het tijd voor de verkleedparade: een prachtig geheel waar bijna alle kinderen aan meededen. Team Kollumersweach kan weer terugkijken op een gezellige dag, waarbij het draait om de kinderen en hun pony’s.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.