Geweldige theatervoorstellingen van de O.b.s. Nynke Hichtum
Alle leerlingen van de O.b.s. Nynke van Hichtum hebben de afgelopen maand hard geoefend op verschillende prachtige voorstellingen…
Alle leerlingen van de O.b.s. Nynke van Hichtum hebben de afgelopen maand hard geoefend op verschillende prachtige voorstellingen. Deze werden, als afsluiting van het theaterproject, op maandagavond ten tonele gebracht voor een echt publiek in Dok 18 te Dokkum.
De kleuters hadden twee sprookjes voorbereid. Samen met hun juf als verteller, beeldden zij vol enthousiasme de sprookjes Roodkapje en Doornoosje uit. Aan de reacties van het publiek te merken viel deze aandoenlijke voorstelling erg in de smaak. Groep 3 en 4 waren heuse circusartiesten. De leeuwen werden getemd, de olifanten en paarden vertoonden hun kunsten, de clowns hadden hun dag (weer) niet en haalden allerlei onhandige stunts uit. Ook was er een echte buikspreekpop act en werd er getwirld met linten.
Tot grote hilariteit van het publiek verschenen voor de pauze de meesters en juffen op het toneel gehuld in nonnen- en priesterpakken. Met zijn allen vertolkten zij het het lied ‘I will follow him’ uit de welbekende film Sisteract.
Bij groep 5 en 6 belandden we in de Middeleeuwen. Voor het vermaak van de koning en zijn gevolg werden er echte duels uitgevochten met als prijs eeuwige roem voor de winnende soldaat. Uiteraard moest ook moest de jonkvrouwe, die in de toren opgesloten zat, gered worden.
Groep 7 en 8 vertoonden verschillende losse acts. Drie dames traden op met hun zelfbedachte dans op het lied ‘I kissed a girl’. Gedurende dit optreden bleek dat we ook nog vereerd werden met (enigszins verward) bezoek. Michael Jackson liet nog een paar van zijn ‘moves’ zien maar was duidelijk meer gewend aan zijn eigen muziek. Vervolgens gaf een leerling van groep 7 een spectaculaire drumsolo weg. Wie beweert dat bejaarde dames niet over humor beschikken hebben het mis. Twee zeer oude dames uit groep 7 en 8 lazen voor uit de eigenhandig geschreven krant ‘ De bejaardenbode’. De avond werd afgesloten met live-muziek verzorgd door een viertal meiden uit groep 8 en hun juf.
Moe maar voldaan keerden de leerlingen en het publiek na afloop naar huis terug. Al met al kunnen we spreken van een zeer geslaagd (theater)project!
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.