Grafbeelden gestolen in Oentsjerk: beloning van € 500,- uitgeloofd

za. 19 juli · 18:58 · webredactie RTV NOF

OENTSJERK – Op de begraafplaats in Oentsjerk zijn drie bronzen sculpturen gestolen van het graf van de schoonouders van René Sypersma. De familie is geschokt door deze daad van diefstal en vernieling en looft een beloning van € 500,- euro uit voor de tip die leidt tot de terugkeer van de beelden of naar de dader.

Ingezonden

“De buurvrouw van mijn moeder was er geweest en had gezien dat de beelden weg waren.”

De sculpturen zijn volgens Sypersma vermoedelijk gestolen op of rond 12 juli 2025. Hij deelde het nieuws op Facebook en spreekt van een “laffe daad” waarbij het graf van zijn schoonmoeder werd geschonden. De bronzen kunstwerken hadden een persoonlijke betekenis voor de familie. De sculpturen stonden al 45 jaar op de begraafplaats.

Sypersma hoopt dat bijvoorbeeld een oudijzerboer, die de spullen misschien aangeboden krijgt, dat bij de familie meldt.

Over de precieze aard of waarde van de beelden is niets bekendgemaakt, maar het materiaal – brons – kan aantrekkelijk zijn voor dieven vanwege de metaalwaarde. Getuigen of mensen met informatie worden dringend verzocht zich te melden. Tips kunnen ook anoniem worden doorgegeven.

Heeft u iets gezien of gehoord?

Neem contact op met de politie of meld u via een privébericht aan René Sypersma op Facebook. Ze doen dit weekend aangifte bij de politie.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Ingezonden