Harde knal in de regio door F16’s
Veel inwoners van Noordoost Friesland zijn vrijdagmiddag opgeschrokken door een harde knal. Deze werd veroorzaakt door twee F16’s.
Veel inwoners van Noordoost Friesland zijn vrijdagmiddag opgeschrokken door een harde knal. Twee F-16’s van vliegbasis Volkel zijn vrijdagmiddag opgestegen om een verkeersvliegtuig te onderscheppen, dat onderweg was van Barcelona naar Stockholm. Met het verkeersvliegtuig was tijdelijk geen radiocontact mogelijk. Gevechtsleiders van het Air Operations Control Station Nieuw Milligen gaven de Nederlandse F-16´s opdracht om richting het verkeersvliegtuig te vliegen.
Nadat de F-16 vliegers middels handgebaren de bemanning waarschuwde kon het radiocontact worden hersteld. Vervolgens is het verkeersvliegtuig begeleidt richting Duitse verantwoordingsgebied, waarna de F-16’s zijn teruggekeerd naar Volkel. Na het opstijgen van de F-16’s vanaf Volkel zijn ze door de geluidsbarrière gegaan. Dit deden ze om zo snel mogelijk naar het te onderscheppen verkeersvliegtuig te vliegen. Het verkeersvliegtuig is vervolgens in Noord-Nederland onderschept.
Doordat de F16’s harder dan 1000 kilometer per uur vlogen en dus door de geluidsbarrière gingen, ontstond er een zogenaamde sonic boom. In gewone situaties wordt boven Nederland niet zo snel gevlogen. De knal was in veel dorpen in Noordoost Friesland duidelijk te horen. De meldkamer van Politie Fryslân kreeg uit de hele provincie verontruste telefoontjes.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.