Harkema-Opeinde kansloos in derby bij Harkemase Boys 2
HARKEMA – De dorpsderby tussen Harkemase Boys 2 en Harkema-Opeinde heeft niet de strijd opgeleverd die er vooraf van werd verwacht. Het met een handvol spelers van de A-selectie versterkte tweede elftal van Harkemase Boys was simpelweg een maatje te groot voor de bezoekers. Ver voor het laatste fluitsignaal van de prima leidende arbiter Broersma had geklonken was het een gelopen koers. Het eindigde uiteindelijk in 3-0, een uitslag die gezien het krachtsverschil nog enigszins aan de zuinige kant was.
De start van Harkema-Opeinde is niet eens zo slecht. In de zevende minuut speelt Twan Polder net binnen het strafschopgebied de bal in de voeten van Alex van der Tuin. De positie waar Van der Tuin zich bevindt biedt kansen, het schot dat volgt mist richting en is een gemakkelijke prooi voor goalie Kjeld Dries. Harkemase Boys neemt hierna de touwtjes en handen en zal die ook niet meer loslaten. Kansen voor de thuisploeg dienen zich al gauw aan. Martin Alma tikt een lepe poging van Chadi Abida uit de hoek, Mike Wittermans loeiert een voorzet van Nando de Jong over het doel, Jelmer Sietse Kooistra schiet rakelings voorlangs. In de twintigste minuut is de openingstreffer een feit. Mark Pool pegelt van dichtbij een rebound in de touwen. Tien minuten later staat ook de 2-0 op het scorebord. Valentijn van Laar knikt een hoekschop van Nando de Jong fraai raak. Het ziet er dan niet goed uit voor Harkema-Opeinde. De gastheren blijven gevaarlijk voor het doel van keeper Alma opduiken, een monsterscore dreigt. Wellicht om dat scenario te voorkomen wordt er door de groengelen vlak voor de pauze enkele keren de botte bijl gehanteerd. Juist in deze fase komt Harkema-Opeinde het dichtst in de buurt van een doelpunt. Harm van der Heide stuurt Aize Storm in de diepte weg, vanuit een lastige hoek vindt de Tilster goalgetter keeper Dries op zijn pad.
Mocht Harkema-Opeinde halverwege nog hoop hebben gehad op een goede afloop, na 52 minuten is die hoop aan flarden geschoten. Chadi Abida gaat er met de bal vandoor en knalt feilloos raak. Het restant van de wedstrijd speelt zich af op de helft van de gasten. Harkemase Boys dicteert, dat het niet tot meer dan drie treffers komt is mede en misschien wel vooral de verdienste van doelman Martin Alma, die enkele prima reddingen verricht en zijn team behoedt voor een ruimere nederlaag. Harkema-Opeinde berust in het verlies. Een eretreffer hangt nimmer in de lucht, enkel Roan Alssema neemt het boys-doel na de helftwisseling onder vuur. De inzet van Alssema verdwijnt een metertje over de deklat.
Geen schijn van kans dus voor Harkema-Opeinde. Gezien het gezelschap dat Harkemase Boys 2 in het veld bracht is dat geen schande. Wel is het zo dat – wanneer Harkema Opeinde de bal in bezit had – deze door slordigheden vaak al snel weer werd verspeeld. Dat zal dinsdagavond tegen de vorig seizoen zo formidabel presterende derdeklasser Opende beter moeten. Gelukkig is de ene wedstrijd de andere niet. In dit midweekse bekertreffen begint het gewoon weer bij 0-0.
De foto’s zijn gemaakt door Klaas Elzinga. Voor meer foto’s van de wedstrijd Harkemase Boys 2-Harkema Opeinde, kijk op de Facebookpagina ‘Foto’s senioren vv Harkema-Opeinde’.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.