Harkema-Opeinde na prima tweede helft ruim langs VIOD
DRIEZUM – Harkema-Opeinde heeft zich dit weekend goed hersteld van de mindere resultaten van de afgelopen weken. Het dit seizoen op eigen veld nog zonder puntverlies zijnde VIOD werd ruim verslagen. Voor de pauze was Harkema zoekende. In het tweede bedrijf was de formatie van het technisch trio Van Dijk-Pander-From baas op het veld. Het levensgevaarlijke spitsenduo van de Driezumers werd aan banden gelegd, er volgden prima combinaties en er werden minstens een achttal goed uitgespeelde kansen gecreëerd. Hoewel de beslissende doelpunten pas in het laatste kwartier vielen, was de 1-4 zege die in de boeken kwam geenszins geflatteerd.
DRIEZUM – Harkema-Opeinde heeft zich dit weekend goed hersteld van de mindere resultaten van de afgelopen weken. Het dit seizoen op eigen veld nog zonder puntverlies zijnde VIOD werd ruim verslagen. Voor de pauze was Harkema zoekende. In het tweede bedrijf was de formatie van het technisch trio Van Dijk-Pander-From baas op het veld. Het levensgevaarlijke spitsenduo van de Driezumers werd aan banden gelegd, er volgden prima combinaties en er werden minstens een achttal goed uitgespeelde kansen gecreëerd. Hoewel de beslissende doelpunten pas in het laatste kwartier vielen, was de 1-4 zege die in de boeken kwam geenszins geflatteerd.
Wie tegen VIOD speelt, weet dat de kans op een doelpuntloos gelijkspel nihil is. Zo bleek ook zaterdagmiddag op sportpark Treffers Heech. Vier minuten waren er gespeeld toen er reeds een 1-1 stand op het scorebord stond. In de derde minuut trof Sake Dijkstra in vogelvrije positie de roos na een voorzet van Pieter Ele Kuitert. Nog geen minuut later ramde Hilbrand Benedictus de bal van dichtbij in het dak van het doel nadat een schot van Cris Alma dankzij een Driezumer been werd gesmoord. Bij de VIOD-supporters gingen de gedachten direct terug naar de wedstrijd van een week eerder in Kootstertille, waar binnen 27 minuten achtmaal was gescoord. Zo ver kwam het zaterdagmiddag bij lange na niet. Na de spectaculaire start schotelden de beide elftallen het publiek bijna een helft lang geen beste wedstrijd voor.
De thuisploeg hanteerde de lange bal in de hoop dat het levensgevaarlijke spitsenduo Kuitert-Van der Veen hier chocola van kon maken. Harkema probeerde voetballend de vijandelijke veste te bereiken, zonder veel succes. Tot aan de helftwisseling was VIOD het dichtst bij een doelpunt. Na een kwartier plaatste Erik van der Veen een vrije trap op de lat boven doelman Martin Alma, stand-in voor de geblesseerde André de Graaf. Pas toen de rust naderde lukte het Harkema weer gevaarlijk te worden. Hilbrand Benedictus schoot een prima voorzet van Patrick Spinder hoog over, Hille Postma raakte de vuisten van keeper Meindertsma na goed storend werk van Paul van der Heide. Halverwege bleek dat het eerste bedrijf twee slachtoffers had geëist aan de kant van de bezoekers. Doelman Martin Alma werd vervangen door IJsbrand van der Meer, Jesse Pander kwam binnen de lijnen voor de geblesseerde aanvoerder Gerard Spinder.
Nadat de beide partijen van speelhelft waren geruild was er nog maar één ploeg die aanspraak maakte op de overwinning. Harkema-Opeinde had VIOD vrijwel direct in de tang. Vanaf minuut 55 begonnen de kansen zich in rap tempo op te stapelen voor de groengele brigade. VIOD kreeg de gelegenheid niet meer om op adem te komen. Dat het nog tot de 74ste minuut 1-1 bleef was een klein wonder. Voor die tijd hadden de Harekieten reeds een handvol prima kansen bij elkaar gevoetbald. Gescoord werd hier niet uit, mede doordat de lat eenmaal redding bracht op een kopbal van Hilbrand Benedictus. Een dik kwartier voor tijd was het dus wel raak. De 1-2 kwam op naam van Cris Alma. Nadat Paul van der Heide een bal in het Driezumer vijfmetergebied lepelde, knalde Alma vanuit de kluts van dichtbij raak. Een mooie bekroning voor de kleine vuurvreter. Alle spelers aan Harkema-zijde behaalden in Driezum een voldoende, maar zonder anderen tekort te willen doen groeide Alma uit tot de beste man van het veld.
Het verleden had Harkema geleerd dat een marge van één tegen VIOD geen veilige is. “De Heide” ging daarom direct na de aftrap op zoek naar de beslissing. Die kwam er uiteindelijk in de 86ste minuut en werd verzorgd door Geert van der Tuin. De pas ingebrachte Van der Tuin kruiste na een prima crosspass van Hille Postma goed voor de laatste verdediger langs en schoot het leder droog in de lange hoek. Het was voor Van der Tuin alweer het zesde officiële doelpunt in de laatste 2 seizoenen. Een gemiddelde van één doelpunt per 60 minuten. Een prima moyenne voor de 19-jarige. Een prima moyenne ook voor Hilbrand Benedictus. Twee minuten na de 1-3 pikte Benedictus zijn tweede doelpunt mee, min of meer op aangeven van Ids van der Ploeg. Na enkele in scorend opzicht magere seizoenen timmert Benedictus met 5 treffers in 4 duels aardig aan de weg.
Vrijwel direct na de 1-4 floot de goed leidende arbiter Bosgraaf voor het einde. Na twee mindere resultaten werd de overwinning in Driezum luid bejubeld door de Harkema-aanhang. Met name een vrouwelijke supporter – ene Joke R. – raakte door de driepunter in extase. Deze trouwe Harkema-volgster slaagde er na afloop niet in de weg naar huis te vinden en racete bijna twee uur lang luid claxonnerend door de straten van Driezum met een grijns van oor-tot-oor. Vooral lachende gezichten dus aan Harkema-kant. De verdiende overwinning tegen subtopper VIOD biedt vertrouwen voor de toekomst. Volgende week gaat het er niet makkelijker op worden. Harkema krijgt dan bezoek van ODV, zonder meer een van de kampioenskandidaten in 4B.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.