Historisch fierljeppen in Burgum: juniorenrecord haalt net koningstitel niet

zo. 21 juli · 10:582024 · 10:58 · webredactie RTV NOF

BURGUM – Het werd een recordavond bij het fierljeppen zaterdag in Burgum. Michiel Zijlstra uit Oosthem sprong een nieuw Fries juniorenrecord (21,30 meter). Verrassend genoeg was het niet genoeg voor de koningstitel, want Freark Kramer sprong later naar 21,39 meter.

RTV NOF (archieffoto)

BURGUM – Het werd een recordavond bij het fierljeppen zaterdag in Burgum. Michiel Zijlstra uit Oosthem sprong een nieuw Fries juniorenrecord (21,30 meter). Verrassend genoeg was het niet genoeg voor de koningstitel, want Freark Kramer sprong later naar 21,39 meter.

In Burgum staat traditioneel ieder jaar het Keningsljeppen op de planning. De verste ljepper bij de mannen (junioren en senioren) wint de koningstitel. Michiel Zijlsta sprong dus een record bij de junioren, maar senior Freark Kramer sprong daar nog eens overheen schrijft Omrop Fryslân. “Dit is een mooie wedstrijd om te winnen”, zegt Freark Kramer uit It Heidenskip. “Het is gewoon een droomwedstrijd zoals je hem wilt springen. Ik heb vier keer verder gesprongen dan ik ooit heb gedaan.”

“Ik heb dit record liever dan de titel”, zegt Zijlstra uit Oosthem. Alles viel goed voor hem op deze mooie zomeravond in Burgum. Het publiek kwam van de banken af om te applaudisseren voor zijn sprong. “Ik hing precies goed in de stok en mijn gevoel was goed. Ik stond helemaal stil en dus wist ik dat ik ver kon klimmen.”

De records vliegen dit seizoen uit de boeken. Fierljepkanon Germ Terpstra mocht een maand eerder 21,20 meter noteren bij de wedstrijd in It Heidenskip. Dat gaat nu dus alweer uit de boeken. Er kwam veel publiek op de wedstrijd in Burgum af, de bult zat vol. De toeschouwers hadden ook nog eens prachtig fierljepweer, want met zo’n 30 graden en amper wind leek het vooraf al een serieuze avond om naar records te springen.

Zijlstra deed dat en moest lang wachten op de uitslag. Omdat het om een record ging, moest alles goed berekend worden. “Ik zat een beetje tussen het Friese en het Nederlandse record in bij die eerste meting. Dus dat wachten vond ik prima. Ik ben erg tevreden.”

De dames en de meisjes springen om de titel ‘koningin’, die met 16,04 meter naar Femke Rispens uit Niehove ging. “Ik had het eerlijk gezegd niet verwacht. Bij de vrouwen kan iedereen winnen en we zijn allemaal concurrent van elkaar. Dus je gaat uiteraard voor je beste sprong, want je maakt altijd kans. Ik ben echt heel blij.” De verste jongen mag zich een jaar lang ‘prins van Burgum’ noemen. Dat is Brent Monsma uit Tzummarum, hij sprong naar 17,68 meter.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.